16.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Drtič i štěpkovač v plném vytížení

Více než dvacet let se věnuje rodinná firma Pila Pešl v Želechovicích nad Dřevnicí pilařské výrobě a zpracování dřeva a zaměřuje se především na produkci řeziva ve stavební a truhlářské kvalitě. Před osmi lety rozšířila svoji činnost také o zpracování biomasy. Dřevní zbytky, kůru a piliny dodává především do elektráren a tepláren.

Firma vykupuje veškeré dřevní zbytky, jako jsou dřevní odřezky, vláknina,  kůra, piliny, surové kmeny a klest po těžbách. Tuto dřevní hmotu dále zpracovává profesionální technikou.

„Ke zpracování dřevní hmoty máme k dispozici rychloběžný drtič Doppstadt AK 560 EcoPower Plus a bubnový štěpkovač DH 812 LD stejné značky. A mohu říci, že i když jde o stroje s velkým výkonem, momentálně se vzhledem ke zvýšenému přísunu materiálu způsobenému kůrovcovou kalamitou mají co otáčet a pracují prakticky nepřetržitě. Působíme především v regionu Zlínska zhruba v okruhu sta kilometrů, dopravovat suroviny z větší vzdálenosti by již bylo neekonomické. Navíc si na množství dřevní hmoty opravdu nemůžeme stěžovat. Ještě minimálně měsíc budeme zpracovávat dřevo z loňských těžeb, přestože vyprodukujeme 12 až 15 kamionů biomasy denně. Cena napadeného dřeva je momentálně nízká, materiál je nekvalitní a pro výrobu stavebního dřeva musíme pečlivě vybírat. O to více je v permanenci drtič a štěpkovač. Původně jsme počítali s větším nasazením těchto strojů i ve službách, ale zatím jsou plně vytíženy,“ říká jednatel společnosti Martin Pešl.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down