11.02.2013 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dravec mezi zametači

Loni představila na českém trhu firma HS+, Ing. Radek Sláma čelní válcové zametače německého výrobce Adler Arbeitsmaschinen GmbH & Co. KG, které se vyznačují vysokou kvalitou zpracování a některými revolučními řešeními. Když přičteme zajímavou cenu, je jasné, že si velmi rychle našly zákazníky i u nás.

Zájemci, kteří se seznámí s výrobky Adler (česky orel, pozn. red.) jsou příjemně překvapeni, co vše se dá ještě na tak „jednoduchých“ zařízeních, jakými čelní válcové zametače jsou, vymyslet. Všechny jejich inovační konstrukční prvky usnadňují obsluhu, zlepšují kvalitu zametání a prodlužují životnost. Kdo si zametač důkladněji prohlédl, konstatoval, že výrobce má obrovské zkušenosti a dokáže zrealizovat i nápady od zákazníků.
V nabídce jsou ručně vedené zametače HK 5.5 a HK 6.5 s průměrem kartáče 320 mm a pracovními šířkami 750 a 1000 mm. Mají motory Honda 5,5 nebo 6,5 k a kromě pohonu kartáče hydromotorem disponují také hydropojezdem a diferenciálem. Ten dává zametači vynikající ovladatelnost dvěma prsty“ a manévrovatelnost. V zimě zvládne bez problémů odmetání nízké vrstvy sněhu a je výborným pomocníkem pro úklid například chodníků či prostranství v obcích, městech a firemních areálech.
Další zametače Adler jsou již nástavbové a vhodné v podstatě na všechny typy nosičů (traktory, kloubové nosiče, lehká užitková vozidla...). Nejmenší K-560 s průměrem kartáče 560 mm, má volitelný pohon od čelního vývodového hřídele nebo hydrauliky nosiče. Dalším neseným zametačem je K-600 s průměrem kartáče 600 mm a pohonem od hydrauliky. Největším a nejrobustnějším zametačem je K-750 s průměrem kartáče 750 mm. Určen je pro nejtěžší nasazení s teleskopickými a kolovými nakladači nebo stavebními stroji.
Jak již bylo zmíněno, zametače Adler disponují mnoha inovačními konstrukčními prvky a vyznačují se robustní samonosnou konstrukcí, což je předurčuje pro těžké denní komunální nasazení. Jako jediné zametače na trhu mají všechny kovové díly opatřeny katoforézou a teprve potom vypalovacím lakem nebo zinkem. Díky této povrchové úpravě srovnatelné s povrchovou úpravou nosičů se výrazně prodlužuje jejich životnost.
Unikátním konstrukčním prvkem zametačů Adler je tzv. 3-D systém kopírování terénu, který spočívá v kyvném uložení upínací desky, což umožňuje kopírovat příčné i podélné terénní nerovnosti a podstatně zlepšuje výsledek zametání.
Pro letošní rok Adler připravil novinku – nejmenší nástavbový zametač K450, který je určen pro malé kompaktní traktory.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down