12.09.2017 | 12:09

Dotační tituly odstartovaly modernizaci strojového parku

Ještě před několika lety by se v případě střediska údržby městského úřadu Nechanice nedalo o výbavě technického parku zřejmě vůbec hovořit. Letní sečení a zimní úklid chodníků a místních komunikací zastával pouze jeden malotraktor a k dalším činnostem vhodná profesionální technika k dispozici prakticky nebyla. S možností získání dotací v projektech snížení prašnosti a nakládání s biologicky rozložitelným odpadem se ovšem situace změnila k lepšímu. Město ležící v Královéhradeckém kraji může nyní využívat při zajištění technických služeb nosič nástaveb HAKO Citymaster 600 se zametací nástavbou i univerzální nosič Multicar M27 C s patnácti kontejnery na bioodpad.

„Nechanice se se svými 2350 obyvateli řadí mezi menší města, ale do správy městského úřadu patří kromě Nechanic ještě dalších šest místních částí a jedna osada. Například zajištění zimního úklidu chodníků a komunikací i letní sečení travnatých ploch je tak vzhledem k nutným přejezdům dost náročné. Proto jsme rádi, že jsme se svými žádostmi o poskytnutí dotací uspěli a mohli se alespoň částečně vybavit profesionální technikou,“ říká úvodem starosta města Nechanice Jiří Pechar.

Středisko údržby momentálně zaměstnává tři pracovníky na plný úvazek, dalších šest v sezóně pomáhá v rámci veřejně prospěšných prací. „S lidmi doporučenými úřadem práce ale nemáme moc dobré zkušenosti, většinou je můžeme využít pouze při pomocných pracích, s novou technikou pracují pouze naši kmenoví zaměstnanci, kteří se o ni také starají,“ vysvětluje Jiří Pechar.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2017.