04.02.2022 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dostaveníčko malotraktorů v Bologni

Na loňské celosvětové výstavě Eima v italské Bologni zazářili především domácí výrobci. Stánek společnosti Antonio Carraro byl k nepřehlédnutí a návštěvníci si v expozici mohli prohlédnout spousty zajímavých novinek. Úspěšná byla například nová řada Tora SRX 5800/6800, která získala dokonce ocenění Technická inovace 2021. K vidění byl ale i koncept SRX Hybrid či zástupci řady Infinity, Tony či nový model TTR 4800 HST.

Výrobce Antonio Carraro měl na výstavě Eima jeden z největších stánků. V expozici se nacházely novinky i oblíbené stálice, traktory s kabinou i bez ní. Uprostřed byl k vidění koncept SRX Hybrid, tedy první traktor Antonio Carraro s hybridním pohonem. Traktor má jak vznětový motor, tak elektromotor, přičemž interakce mezi pohonnými systémy je řešena elektronickým řízením výkonu vyvinutým speciálně pro tento typ stroje.

Oceněný Tora SRX 5800/6800

Největší inovací nové řady je splnění emisní normy Stage V a přitom udržení stejných rozměrů jako měli předchůdci. Nové modely SRX 5800/6800 jsou vybaveny čtyřválcovými motory o výkonu 52 a 66 koní a systém úpravy spalin zahrnuje nově filtr pevných částic.

Dalšími charakteristickými rysy nové řady jsou vysoce výkonný hydraulický systém, plně nastavitelná jízdní poloha pro jízdu vzad a možnost výbavy komfortní kabinou.

Ačkoliv se rozměry příliš nezměnily, konstruktéři do nových modelů dokázali vetknout vedle nového motoru a filtru pevných částic například i převodovku (16+16) a vývodový hřídel, které jsou stejné jako u vyšších modelových řad.

K dispozici je pět multifunkčních, superkompaktních modelů, které jsou buď izodiametrické konstrukce, nebo mohou být s většími zadními koly v uspořádání do sadů, případně jsou nabízeny v různých verzích, např. s kloubovým podvozkem Actio™ nebo s řízením koly, jednosměrné nebo vybavené reverzibilním systémem RGS™, s platformou nebo kabinou.

První model SRX, kloubový a reverzibilní ve verzích 5800 (52 k) a 6800 (66 k), měl svou premiéru na veletrhu Eima Digital Preview v listopadu loňského roku a byl porotou oceněn medailí Technická inovace 2021.

Nový patentovaný systém RGS

To, co dává reverzibilním traktorům řady SRX a TRX jejich multifunkčnost, je systém pro změnu jízdní polohy RGS. Tento systém byl nově přepracován a patentován. Pro změnu jízdní polohy je k dispozici otočná věž, na které je umístěno nejen sedadlo řidiče, ale i všechny ovládací prvky. Důležitou inovací bylo přiblížení mechanických ovládacích pák blíže k volantu Středový tunel tak mohl zůstat volný a nabízí pohodlný nástup řidiče do kabiny a větší pracovní prostor. Systém umožňuje obrátit směr pohonu během několika sekund, což dovoluje komfortně pracovat jak s taženým nářadím, tak s nářadím agregovaným v čelním závěsu.

Nová kabina

Všechny nové modely řady SRX i TRX mohou být vybaveny klimatizovanou kabinou RedCab, která je vybavena širokou paletou nadstandardních specifikací. Velká okna poskytují obsluze velmi dobrý výhled do všech směrů, a to i při jízdě vzad a při práci mezi úzkými řádky. Pracovní LED světla navíc zajišťují správné osvětlení v noci nebo na tmavých místech. RedCab má elegantní profil a kónický tvar, což jsou vlastnosti, které traktoru pomáhají manévrovat v úzkých řádcích. V kloubové verzi má RedCab čtyřsloupové uspořádání s celoprosklenými dveřmi se zvýšeným otevíráním.*

Martina Karásková

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down