08.03.2019 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Doosan expanduje v České republice

Přední výrobce stavební techniky, společnost Doosan, rozvíjí pozice v České republice. Důkazem je partnerství s novým distributorem, GARNEA a. s. Cílem je poskytnout klientům prvotřídní servis a zařadit tak značku Doosan mezi největší hráče na zdejším trhu.

Firma Doosan má dlouholetou tradici. Založena byla již roku 1896 v Koreji. Aktivity skupiny Doosan Group jsou široké – od výroby turbín pro elektrárny, po odsolovací zařízení či motory pro obří zaoceánské nákladní lodi.

Stavební technika

Společnost GARNEA v ČR zastupuje divizi Doosan Infracore, pod kterou spadá prodej stavebních strojů. Mezi klíčové produkty patří kolové nakladače, rypadla a speciální dampry.

Doosan v ČR působí již od roku 2007 a například vlastní značku Bobcat, která své produkty vyvíjí a vyrábí v závodě v Dobříši. Další významnou investicí skupiny Doosan v ČR je akvizice Doosan Škoda Power v roce 2009. Od minulého roku je v Praze hlavní kancelář Doosan Infracore pro evropské trhy.

Prvotřídní servis

GARNEA se v rámci spolupráce a podpory značky Doosan zaměří vedle prodeje především na prvotřídní servis. Zkušenosti má v této oblasti značné a prověřené vysokými požadavky klientů ze zemědělství. Experti firmy jsou velmi dobře připraveni. V centrále a pobočkách napříč republikou působí 15 vyškolených techniků, kteří denně vyjíždějí k zákazníkům v osmi servisních vozech.

Václav Baštýř ml., ředitel společnosti GARNEA, podotkl: „Spolupráce s Doosanem je pro nás velkou příležitostí pro rozšíření aktivit. Zákazníky chceme kromě prodeje kvalitních produktů zaujmout hlavně úrovní našeho servisu, přičemž menší opravy zvládáme již v řádech několika hodin. Naši servisní technici mají dlouholeté zkušenosti a jsou speciálně vyškoleni v Doosan tréninkovém centru. Zákazníkům jsme připraveni pomáhat prakticky nonstop.“

Stroje s potenciálem

Společnost Garnea, založená v roce 1992 se zaměřením na zemědělskou techniku, v ČR nabídne kompletní portfolio stavebních strojů Doosan.

„Věříme, že stavební stroje Doosan tady mají násobně větší potenciál, než je jejich aktuální tržní podíl. Největší příležitosti vnímáme v oblasti kolových nakladačů a všech rypadel. Doufám, že zanedlouho budeme moci ohlásit první prodejní úspěchy,“ dodal Václav Baštýř ml.*

(jak)

Foto archiv

 

Popisek k obrázku:

Václav Baštýř, šéf stavební divize GARNEA a. s., Charlie Park, ředitel společnosti Doosan Infracore a Václav Baštýř ml., ředitel GARNEA a. s. (zleva)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down