08.11.2012 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dobrý a všestranný pomocník i v náročných podmínkách

Model univerzálního nosiče nářadí Multione M28D je jako stvořený pro všestranné nasazení v menších firmách, pro které je podstatné, aby nosič nářadí byl co nejuniverzálnější a využitelný tak, aby nebylo nutné vynakládat velké prostředky na mnoho jednoúčelových strojů.

Svou konstrukcí je Multione nejen všestranný, ale splňuje i náročné požadavky na bezpečnost při práci. Ochranný rám a přehledné ovládání včetně signalizace provozních parametrů a velmi dobrý výhled na všechny strany usnadňuje obsluze práci i v opravdu náročných podmínkách.
Díky silnému dieselovému motoru renomovaného výrobce Briggs and Stratton o výkonu 28 koní a hydraulickému systému se třemi čerpadly a výkonem 31 l / min je možné použít bohatou paletu příslušenství. Kloubový rám s 4WD pohonem zaručuje výborné manévrovací schopnosti a při pojezdech nepoškozuje dlažbu, nebo trávník tak jako smykem řízené nosiče nářadí. Přímý přenos pohonu s hydraulickou progresivní uzávěrkou diferenciálu zajišťuje, že se kolo do smyku nedostane a zároveň umožňuje vyrovnání všech čtyř kol. Nosič M28D může dosáhnout pojezdové rychlosti 10 km/h, jeho nosnost dosahuje až 500 kg.
Protože těžiště stroje je položené nízko, Multione nemá problémy se stabilitou ani při manipulaci s těžkými břemeny. Díky kompaktním rozměrům a nízké vlastní hmotnosti není ani přeprava na místo výkonu práce problémem. Stačí dodávka s nosností do 3,5 tuny, a to není zanedbatelná výhoda.
Všechny konstrukční detaily jsou vzácně sladěny do jednoho výkonného celku a když vezmeme v úvahu účelný a elegantní design, stroj M28D se stává jednou z nejzajímavějších možností ve své kategorii. Protože jde o opravdu velmi užitečný a všestranný stroj patřící ke špičce ve své kategorii, zajímalo nás, jak se chová v každodenním nasazení.

Tříleté pozitivní zkušenosti

Firma LA GARDEN spol. s r.o. ze slovenských Velˇkých Bielic se zabývá návrhy, realizací, odbornou údržbou a poradenstvím v oblasti okrasných zahrad. Pro své klienty dělá výsadbu a údržbu trávníků, okrasných stromů a květin, dlažbu chodníků a teras, výstavbu zahradních jezírek, imitace skalních útvarů a jeskyní, dřevěné altánky, pergoly a můstky, osvětlení a zavlažovací systémy. Spektrum prací je tedy široké a tomu musí odpovídat i příslušenství a možnosti používaného nasazení nosiče nářadí.
Proto pro realizaci a údržbu zahrad, zelených ploch a s tím souvisejícími pracemi firma využívá již tři roky Multione M28D. Vzhledem k širokému záběru prací a služeb, které LA GARDEN poskytuje, i množství realizovaných zakázek, je Multione téměř v denním nasazení.
V době naší návštěvy připravoval Ladislav Sedláček, majitel společnosti, spolu se svým pracovníky rýhy pro položení závlahy na fotbalovém hřišti v Partizánském. Při této příležitosti jsme se zeptali na jeho zkušenosti se strojem. I když nabídka na trhu je široká, po zohlednění všech specifik své firmy, která potřebuje nosič nářadí, který je nejen všestranný, ale i snadno ovladatelný a spolehlivý, rozhodl se pro Multione od firmy Šupa z Velkých Kostolian. Podle slov pana Sedláčka to bylo dobré rozhodnutí, protože kromě běžné údržby se strojem neměli starosti a zatím nezaznamenali poruchu, která by stála za řeč. Výměna příslušenství, jak jsme se mohli přesvědčit i na vlastní oči, je velmi lehká a rychlá a obsluha stroje intuitivní a pro obsluhu přívětivá. Proto zvažují i nákup dalšího příslušenství, které rozšíří dále možnosti využití tohoto dobrého pomocníka.

Popisek:
V zimě lze Multione agregovat se sněhovou frézou

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down