21.08.2019 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dobrá volba pro komunální sektor

Mottem značky CASE IH bylo vždy: „Pro ty, co chtějí víc“. Její traktory vynikají především rozsáhlou produktovou nabídkou, širokou škálou modelů, výbav a zajímavých technických řešení pro zemědělce a uživatele z řady komunálního, lesnického a průmyslového odvětví.

Představme některé zajímavé úpravy traktorů CASE IH, které dodavatelská společnost AGRI CS předala společně s autorizovanými obchodními partnery do užívání svým zákazníkům.

FARMAL 95C (obr. 1):

Agregace s příkopovými rameny

Farmall „Cé“, často takto přezdívaný kompaktní traktor je svými parametry již profi modelem v řadě Farmall. Výkon modelů 95C činí 99 koní, stroje jsou vybavené převodovkou s dvoustupňovým Powershiftem s 24 x 24 rychlostmi. Pro agregaci s nářadím vyžadujícím zadní vývodový hřídel jsou traktory osazeny třírychlostním vývodovým hřídelem 540/540E/1000 ot/min. Kabina včetně velkého střešního okna nabízí výborný výhled do všech stran.

Úspěchem minulého roku byla dodávka šesti komunálních traktorů Farmall 95C do Jihočeského kraje. Tady pracují v agregaci s univerzálním žacím ramenem. Komunální úpravy byly realizovány ve spolupráci s partnerskou firmou MTM Tech, s. r. o.

FARMALL 115C (obr. 2):

Využití při údržbě silnic

Rovnou čtyři kusy jen o necelých 15 koní výkonnějších modelů Farmall 115 C se před pár dny zapojily do provozu v jihomoravském kraji. Na snímcích lze traktor vidět například v agregaci s vlečeným vakuovým zametačem a předním agresivním kartáčem.

Jak je pro traktory v komunální sféře běžné, jsou i tyto Farmally vybaveny přední rychloupínací deskou. Pro vyšší odolnost, užitečné zatížení náprav a zvedací kapacitu zadního tříbodového závěsu mohou být tato stroje zákazníkovi dodány v provedení Heavy Duty (HD).

LUXXUM (obr. 3):

Ve službách krajských správ

Nasazení traktorů v komunální sféře si žádá vysokou spolehlivost. Jako značnou výhodu u traktorů LUXXUM můžeme zmínit, že nevyužívají žádný filtr pevných částic, ale úprava spalin je zabezpečena vlastním patentovaným systém Hi-eSCR.

Mezi TOP prvky traktoru můžeme zařadit například robotickou převodovku s 32 x 32 rychlostmi, která nabízí funkci automatického řazení. Na přání je lze vybavit funkcí Brake to clutch, což umožnuje zastavení traktoru pouhým sešlápnutím brzdového pedálu bez použití spojky.

Na první pohled byste si možná modré stroje LUXXUM 120 spletli s jinou značkou, ve skutečnosti z toho ale vyplývá, že CASE IH dokáže splnit téměř jakýkoliv požadavek na barvu.

Traktory jsou pro údržbu silnic osazeny speciálním mezinápravovým žacím ramenem. Toto skutečně originální řešení od firmy MTM Tech umožnuje osadit stroj univerzálním žacím ramenem do prostoru mezi nápravy. Díky tomu má řidič výborný výhled na pracovní nářadí v celém rozsahu a je zaručena snadná manipulace při objíždění překážek.

Pro využití traktorů LUXXUM v lesnickém sektoru je lze stejně jako ostatní modely vybavit ochranným rámem kabiny, ochranou čelní masky, pancéřováním podvozku a palivové nádrže.

Spolehlivý partner komunální sféry

Již několik let se společnost AGRI CS, výhradní dovozce techniky CASE IH do České republiky, ve spolupráci se značkou CASE IH podílí na speciálních požadavcích a úpravách techniky pro lesní a komunální sektor podle přání zákazníků. Umí pružně zareagovat na různorodé nároky kladené na traktory pro speciální využití, jejich maximální bezpečnost a komfort při práci.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2019)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down