21.06.2016 | 06:06

Do třetí dekády v novém sídle

Pravidelně se na stránkách našeho časopisu objevuje firma Agrocar s. r. o. Její tým v čele s Milanem Hrubým nejenže opečovává stálice v sortimentu, ale neustále uvádí na trh novinky z oblasti komunální, zahradní, lesní, manipulační a další techniky. S nimi pak seznamuje nejen čtenáře odborných periodik, ale i návštěvníky předváděcích akcí nebo ty, kdo zavítají na firemní web.

Až doposud byl Agrocar neodmyslitelně spjat s městem Kopřivnice v Moravskoslezském kraji, kde měl dlouhá léta prodejní a servisní prostory. Od letošního dubna to již neplatí. Společnost se záhy po jarním brněnském veletrhu Techagro přestěhovala do nového moderního sídla v nedalekém Frenštátu pod Radhoštěm. Brzy na to uspořádala u příležitosti 20. výročí svého založení dny otevřených dveří (16.–19. června) s odborným i doprovodným programem.

„V roce 2012 se nám naskytla možnost koupit pozemky a budovy na okraji Frenštátu. Celková plocha areálu tak dnes činí 3,4 hektaru. Kromě pozemků je tady hala o ploše 450 m2 určená zatím pro garážování předváděcí a nové techniky a hlavní budova o výměře 690 m2 s dílenskými, skladovacími, prodejními, kancelářskými a dalšími prostory. Stavět se začalo po důkladné projektové přípravě začátkem roku 2015 a středisko jsme otevřeli první dubnový týden letošního roku,“ říká Milan Hrubý.

Z tradičního sortimentu byla k vidění široká paleta zahradní a lesní techniky Stihl a Viking a profesionálních přileb Protos – Pfaner. V sekci zahradních a komunálních traktorů se sběrem a mulčovačů jsme zaznamenali výrobky firmy Seco GROUP, nechyběly americké velkoplošné žací stroje s nulovým poloměrem otáčení Scag, dálkově řízené svahové pásové sekačky Roboflail či bezpečnostní mulčovače Humus pro agregaci s traktory a nosiči nářadí. Z jednoosé techniky dominovala značka Rapid s ukázkou bohatého příslušenství. Zapomenout nelze na pařezové frézy FSI a štěpkovače Eliet a Jensen.

Zájemci měli možnost seznámit se s automobily Dacia Duster. Své umění předváděl vicemistr světa Stihl Timbersports Martin Komárek. Hosté se mohli dozvědět mnoho zajímavého o tomto akčním dřevorubeckém sportu. Pořadatelé pamatovali s atrakcemi i na ty nejmenší. Dobrou atmosféru podtrhlo bohaté občerstvení s krajovými specialitami v podobě frgálů nebo štramberských uší.

Jako doplňkový program přibyla Agrocaru dražší, ale výkonná a spolehlivá vysokotlaká mycí zařízení německého výrobce Meier-Brakenberg. Všimli jsme si automobilových hliníkových návěsů a přívěsů předního německého výrobce FGS Master pro transport komunální a menší zemědělské techniky, horkovodní technologie pro omezování růstu plevelů Wave a zařízení IceFighter/Eco Technologies pro zimní údržbu s pomocí solanky. Novinkou je poloprofesionální a cenově přístupnější jednoosý nosič Rapid Casea pro poskytovatele služeb, majitele hotelů, penzionů a chat, pro údržbu lázeňských a dalších areálů až po využití v půjčovnách techniky.

„Poměrně nové v České republice jsou nakladače Sauerburger, kterým se tady dobře daří. Proti univerzálnímu využití obdobné techniky tohoto typu jsou úzce zaměřeny na potřeby farmářů a drobných zemědělců. Novinkou je svahový nosič Sauerburger Grip 4, který si odehrál premiéru na Techagru. Určen je zejména pro údržbu příkrých svahů v okolí silnic, dálnic, železničních koridorů, břehů vodních toků nebo rekultivovaných skládek a podobných míst. Tento stroj může být alternativou k horským traktorům pro služby farmářům. Protože působíme v nadmořské výšce od 600 do 1300 metrů, nabízíme jim tuto techniku, samozřejmě s možností vyzkoušení. Jsem rád, že už několik strojů v naší oblasti pracuje,“ pokračuje Milan Hrubý.*

Podrobnosti najdete v Komunální technice 7/2016

K obrázkům - zleva:

Plášť nové budovy společnosti Agrocar v sobě kombinuje zejména sklo a dřevěné obložení

Otevření nového areálu si nenechal ujít šestinásobný vítěz Rallye Dakar, kovaný tatrovák a obyvatel Frenštátu pod Radhoštěm Karel Loprais, kterého doprovázel šéf Agrocaru Milan Hrubý (vpravo)

Na předletní akci byly k vidění i vyzkoušení žací traktůrky se sběrem a mulčery z produkce firmy Seco Group

Novinkou v sortimentu Agrocaru je svahový nosič nářadí Sauerburger Grip 4, který kromě komunálního nasazení může být dobrým pomocníkem třeba farmářů v horských oblastech

Areál se vytápí štěpkou spalovanou v kotli Fröling

Nový poloprofesionální jednoosý nosič Rapid Casea zaujme nejen cenou, ale i užitkovými vlastnostmi

Nově nabízí Agrocar vysokotlaká mycí zařízení Meier-Brakenberg