Do nové sezóny s novým cvrčkem

V okresu Jindřichův Hradec, u hranice s Rakouskem na kraji přírodního parku Česká Kanada, leží město Nová Bystřice, k němuž územím náleží 13 místních částí s 3400 obyvateli. Díky atraktivní poloze se tento počet v každé sezóně od května do září pravidelně zdvojnásobuje.

Přitáhla nás novinka, samojízdná sekačka se sběrem Grillo (italsky cvrček – poznámka redakce) FD 2200 TS 4WD, tedy nejvýkonnější model řady FD 2200, vůbec první prodaný stroj svého druhu v České republice. Dodavatel byla akciová společnost PEKASS.

„Ve městě pečujeme o zeleň na ploše větší než 42 hektarů. Podle klimatických podmínek sekáme v centru pět- i víckrát, v okrajových částech dva- až třikrát ročně. V přilehlých obcích se staráme o dalších asi deset hektarů travnatých ploch. Přepočteno na jednu seč máme na starosti zhruba 20 hektarů zelených ploch. Orientujeme se zejména na sekání se sběrem,“ vysvětlil jednatel podniku Technické služby Nová Bystřice

Značný výkon a produktivita, a to i v obtížných podmínkách při sekání mokrého i vysokého porostu, tak by se dala ve stručnosti charakterizovat profesionální sekačka Grillo FD 2200 TS 4WD. Za hodinu si poradí až s 15 500 m2 plochy. Uplatní se proto zejména u subjektů zabývajících se intenzivní údržbou zeleně, tedy například podniků technických služeb měst, obcí nebo realizačních firem.

„Zabezpečujeme údržbu rozlehlých ploch a současně se potýkáme s nedostatkem kvalifikovaných sil. Proto jsme požadovali hlavně výkonný a robustní stroj, který by přispěl k úspoře lidské práce,“ shrnul Václav Tomášek.*

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down