09.07.2013 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dny zahradní a komunální techniky za dveřmi

Stejně jako v loňském roce proběhne i letošní sedmý ročník Dnů zahradní a komunální techniky (www.dzkt.cz) pod záštitou starosty města Havlíčkův Brod Mgr. Jana Tecla.

Jde o akci určenou především pro profesionály z oboru, ale zájem vzbuzuje i u širší veřejnosti a svůj význam má i pro město Havlíčkův Brod. Údržba zeleně, letní i zimní úklid komunikací jsou činnostmi, které se života města bezprostředně týkají a nejinak tomu je i v Havlíčkově Brodě.
„Kromě toho, že si zde můžeme během dvou dnů prohlédnout komplexní nabídku techniky a zainteresovaní pracovníci technických služeb Havlíčkův Brod si ji mohou i vyzkoušet, má tato celostátní předváděcí akce pro město i další význam. Vždy je dobré, když se ve městě děje něco, co přitáhne pozornost. Po jarní letos již podvacáté pořádané výstavě Zahrada a říjnovém Podzimním knižním veletrhu, který letos proběhne již po třiadvacáté, jde v případě Dnů zahradní a komunální techniky o akci, která s koncem léta přiláká do našeho města řadu návštěvníků, kteří tady nejen nocují a stravují se, ale třeba jim zbude i čas si město prohlédnout a v případě spokojenosti se k nám rádi vracejí. Proto město na pořádání výstavy rádo spolupracuje a s jejím konáním seznamuje i širší veřejnost, protože i ta si mezi vystavenými stroji své může najít,“ říká místostarosta města Havlíčkův Brod Ing. Ivan Kuželka.

Kvalitní spolupráce s technickými službami

Pořadatelům výrazně pomáhají při zabezpečení výstavy havlíčkobrodské technické služby. Areál vybavují potřebnými kontejnery na posečenou travní hmotu, pro ukázky práce štěpkovačů zajišťují potřebný materiál a velmi důležitá je i pomoc při rozmisťování informačních tabulí u příjezdových komunikací.
Technické služby Havlíčkův Brod mají dlouholetou historii. Dříve fungovaly jako státní podnik, později proběhla jejich transformace na rozpočtovou organizaci a v roce 2000 byla provedena poslední organizační změna na příspěvkovou organizaci jejímž jediným stoprocentním vlastníkem je město. V současné době se stará o veškeré služby pro město 145 zaměstnanců, kteří v rámci doplňkové činnosti nabízejí také služby i jednotlivým fyzickým osobám a široké podnikatelské veřejnosti, a to nejen z Havlíčkova Brodu. Tyto doplňkové služby slouží k maximálnímu využití potenciálu jednotlivých středisek a mohou být poskytovány bez nutných dodatečných investic do strojního vybavení firmy, přičemž jejich kvalita je garantována dlouholetými zkušenostmi.
Ovšem organizační struktura středisek technických služeb je především plně přizpůsobena hlavnímu cíli firmy, kterým je efektivně a kvalitně plnit požadavky svého zřizovatele, města Havlíčkův Brod. Práce je rozdělena do středisek nakládání s odpady a čištění města, střediska údržby městských komunikací, veřejného osvětlení a zimní údržby, další ze středisek má ve správě veřejnou zeleň a pohřebnictví, ve městě funguje také středisko sportovních zařízení a technické služby vykonávají i další práce.
„Nejlepší zpětnou vazbou bývá kritika občanů. Ta naštěstí až na malé výjimky nepřichází, proto můžeme být s prací našich technických služeb spokojeni. S úklidem města nejsou potíže a s rozumem jsou řízeny i investice do potřebné techniky a dalšího vybavení. Proto nevidím důvod v organizaci těchto činností něco v brzké době měnit, i když nabídky služeb od soukromých firem přicházejí. Zdá se mi ale lepší, když má město tyto provozy pod přímou kontrolou,“ hodnotí spolupráci s technickými službami starosta města Mgr. Jan Tecl.

Popisek:

Areál mezinárodního letiště poskytuje pro výstavu i praktické ukázky ideální podmínky

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down