18.05.2017 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dny zahradní a komunální techniky do druhé desítky

Jedenáctý ročník Dnů zahradní a komunální techniky pořádaný vydavatelstvím Profi Press se letos uskuteční 5. a 6. září opět na ploše mezinárodního letiště v Havlíčkově Brodě. Pro celostátní předváděcí akci profesionálních strojů se stal Havlíčkův Brod se svojí polohou takřka v centru České republiky a ideálním zázemím již tradičním místem setkání a bude tuto přehlídku hostit již posedmé.

Uživatelé a prodejci profesionální zahradní a komunální techniky se sice na ploše mezinárodního letiště v Havlíčkově Brodě sejdou až v září, přesto je vhodné upozornit na tuto akci již nyní. Termínový kalendář je totiž výstavami a prezentacemi celostátního či regionálního významu stejně jako v uplynulých letech přímo nabitý, a proto je dobré si datum konání připomenout včas.

Tradičně pod záštitou starosty města Havlíčkův Brod

Tak jako v letech minulých proběhne i letošní jedenáctý ročník Dnů zahradní a komunální techniky pod záštitou starosty města Havlíčkův Brod Mgr. Jana Tecla. Jde o akci určenou především pro profesionály z oboru, ale zájem vzbuzuje i u širší veřejnosti a svůj význam má samozřejmě i pro město Havlíčkův Brod, které velkou měrou přispívá k jejímu zdárnému průběhu.

Bez kvalitní spolupráce s havlíčkobrodskými technickými službami, které se zabezpečením výstavy pořadatelům výrazně pomáhají, by se dvoudenní akce rozhodně neobešla. Areál vybavují potřebnými kontejnery na posečenou travní hmotu, zajišťují materiál pro ukázky práce štěpkovačů a drtičů a velmi důležitá je i pomoc při rozmisťování informačních tabulí u příjezdových komunikací.

Technika pro údržbu zeleně i něco navíc

Dnů zahradní a komunální techniky se vloni zúčastnilo a svoje produkty vystavilo více než padesát výrobců a prodejců techniky a tento počet byl nejvyšší v celé desetileté historii akce. Doufáme, že alespoň stejný počet budeme moci přivítat i letos. Dny zahradní a komunální techniky se budou jako obvykle opírat především o představení široké škály strojů vhodných pro údržbu veřejné zeleně. Na vyhrazených pozemcích tak budou moci zájemci posoudit práci techniky při sečení se sběrem, extenzivním i intenzivním mulčování, nebo zhodnotit kvalitu mechanizace určené pro regeneraci i zakládání trávníků. Ale ve výstavních expozicích se neztratí ani další stroje. Zahradní a komunální traktory, univerzální nosiče nářadí, zametací speciály, štěpkovače a drtiče a další kategorie techniky, to vše bude v září v Havlíčkově Brodě nejen k vidění, ale i k praktickému vyzkoušení s odborným výkladem.

Praktické ukázky s odborným komentářem

Pozornost návštěvníků pravidelně přitahují bloky organizovaného a komentovaného předvádění určitých skupin vybraných strojů. Obdobný scénář bude připraven i letos. Ne každá sezóna přináší technické novinky a inovace u všech strojů, proto jsme se rozhodli jednotlivé kategorie střídat.

V praktických ukázkách se proto tentokrát představí technika určená pro sečení se sběrem a další část prezentace bude věnována komunálním traktorům a univerzálním nosičům.

Jelikož jde o velice silně zastoupené skupiny strojů, dá se na startu očekávat široká plejáda značek a modelů, jejichž srovnání bude bezpochyby zajímavé.

Tombola se vrací

Vloni bylo pozdní odpoledne věnováno společným oslavám desátého ročníku Dnů zahradní a komunální techniky a zároveň deseti letům od vzniku časopisu Komunální technika. Letos se do odpolední části programu vrací oblíbená tombola o hodnotné ceny. Ten, kdo vyplní po příchodu anketní lístek a vydrží s námi do odpoledních hodin, se může těšit nejen na občerstvení zdarma, ale i na zajímavou výhru.*

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down