12.08.2013 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dny s Komwagem proběhly již posedmé

Pro zvýšení informovanosti občanů uspořádala společnost Komwag, podnik čistoty a údržby města, a. s. koncem května již sedmý ročník akce určené pro obyvatele centrální oblasti Prahy.

Na Náměstí Míru byl připraven zajímavý program, ale především špičková komunální technika. Každý z návštěvníků se tak mohl postavit na stupačku svozového vozu, usednout za volant nebo si zkusit vysypat kontejner.
Veřejnosti ovšem nebyla představena pouze moderní technika na svoz odpadů a čištění komunikací. Zajímavostí bylo zapůjčené historické vozidlo UNIMOG od společnosti CROY s. r. o. Model U 30 byl vyroben v roce 1962, návštěvníci na něm mohli porovnat rozdíl v konstrukci a vybavení s nyní využívaným moderním typem univerzálního nosiče Mercedes-Benz Unimog U 400.
Kromě představení techniky, probíhal na náměstí po celý den bohatý kulturní program s vystoupením hudebních skupin Recyklas a Lokomotiva.
U stánků firmy EKO-KOM se děti díky propracovanému vzdělávacímu a hernímu programu TONDA OBAL dozvěděly spoustu zajímavého o třídění odpadů. Proč, co a jak se třídí a recykluje. O likvidaci elektrozařízení informovala zábavnou a hravou cestou i nezisková organizace ASEKOL, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru. Zajímavé a užitečné informace se zde dozvěděli nejen děti, ale i dospělí. Čistá dvojka tradičně informovala o čistotě na obvodě MČ Prahy 2.
V průběhu dne bylo z osudí s takřka dvěma tisíci anketních lístků postupně vylosováno pět výherců hodnotných cen.

Popisek. Srovnání dvou modelů univerzálních nosičů M-B Unimog. Technický pokrok byl více než patrný

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down