24.09.2020 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dnešní investice pro zítřejší úspory

Po devíti letech si Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) bude zajišťovat vnitropodnikovou dopravu znovu vlastními silami. V pěti tendrech loni nakoupil 134 nových užitkových vozidel, která si nyní přebírá. Díky insourcingu vnitropodnikové dopravy ročně ušetří DPP na provozních nákladech až 25 milionů korun ročně proti dosavadnímu stavu.

Obnovená provozovna Vnitropodniková doprava DPP teď přebírá techniku jako například malá užitková auta, dodávky, nákladní auta 4 x 4 či 6 x 4, sklápěčky, tahače, návěsy, nakladače, vysokozdvižné vozíky a speciální vozidla s nadstavbami, například valníky, skříňové vozy, nosiče kontejnerů či zametací vůz. Provozovnu od letošního června vede Pavel Novotný s dlouholetými zkušenostmi v oblasti automotive.

Obnovená flotila

Vítězem tendru na malé užitkové vozy se stala společnost Federal Cars, která DPP dodala 61 dodávek a valníků značky Peugeot. Ve veřejné zakázce na velká užitková vozidla uspěla společnost HAGEMANN, která DPP předá 24 dodávek Ford a 24 speciálních užitkových aut Iveco a Multicar, jako jsou valníky, vozidla s nadstavbami v podobě skříní nebo nosičů kontejnerů.

Kromě toho DPP pro obnovenou vnitropodnikovou dopravu vysoutěžil tři tahače, tři návěsy a osm nákladních vozidel 4 x 4 a 6 x 4, vše značky Renault, které dodá společnost SAP Komunální technika. Jednotku Vnitropodniková doprava doplní osm smykových kompaktních nakladačů BOBEK vyráběných Strojírnou Novotný, které dodá firma HYDROTEK Praha, dva vysokozdvižné vozíky od společnosti Jungheinrich a jeden kompaktní samosběrný zametač.

Jednotlivé veřejné zakázky vypsal DPP na sklonku roku 2018. Loni v červnu je vyhodnotil a vyhlásil vítěze. Loni v září s nimi uzavřel rámcové a dílčí smlouvy na nákup vozidel s realizací v letošním roce. DPP do své obnovené vnitropodnikové flotily 134 užitkových vozů investoval celkem 110 milionů Kč.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down