06.12.2012 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Díky vybudovanému zázemí jde zájem nahoru

Hlavně model traktoru Belarus 320.4 v nejrůznějších agregacích dominoval areálu společnosti Bel - Czech TRADE v Třebíči u příležitosti druhého ročníku Dnů otevřených dveří, které se uskutečnily koncem října. Zájem o traktory a počet účastníků, kterých se sešlo zhruba 200, jasně ukázaly, že Belarus je značkou, s níž je třeba na traktorovém trhu počítat.

Společnost Bel-Czech TRADE byla založena v září 2009 největší běloruskou státní leasingovou společností OAO Promagrolizing a českou společností TRADO, s.r.o. Každá z jmenovaných společností vlastní padesátiprocentní majetkový podíl. Firma se v letech 2009 a 2010 zabývala dovozem stavební a dopravní techniky především z Běloruska. Nyní je její hlavní obchodní aktivitou dovoz zemědělské techniky a svůj sortiment rozšířila jako akreditovaný zástupce hlavně o nabídku traktorů Belarus včetně komunálních nástaveb a čelních nakladačů od českých i zahraničních výrobců.
„V roce 2009 se nám podařilo prodat 45 kusů traktorů, o rok později již 80 a v roce 2011 stoupl prodej na 170 kusů traktorů umístěných do zemědělství i komunální sféry. Tato čísla dokazují, že zájem jde jednoznačně nahoru a že se nám díky kvalitnímu zázemí s dostatkem náhradních dílů a operativnímu servisu daří vylepšovat profil značky a důvěru v dodávanou techniku. K tomu pochopitelně nemalou měrou přispívá celkové zvýšení technické úrovně a spolehlivosti dodávaných strojů při tradičně velice příznivých cenách.
Nejoblíbenějším modelem pro práci v obcích je traktor Belarus 320.4 (označení .4 vyjadřuje splnění evropské emisní normy) s výkonem motoru 36 koní, předním i zadním vývodovým hřídelem a přední a zadní hydraulikou. S touto výbavou jsou připraveny pro jakékoliv nářadí a celoroční využití. V zemědělství vítězí z naší nabídky model 952.4 s výkonem motoru 95 koní. Náš sortiment traktorů je samozřejmě daleko širší a zahrnuje typy od výkonu 13 koní až po 221 koní, ale jejich prodej je spíše kusovou záležitostí,“ seznamuje s úspěšností prodeje traktorů Belarus asistent ředitele společnosti Bel – Czech TRADE Bc. Lukáš Petz.
Jak dále poznamenal, kromě příznivé pořizovací ceny je největší devizou traktorů Belarus jejich technická jednoduchost. Robustní stroje pracují mechynicky s minimem elektronických prvků. Elektronika se ve větší míře objevuje až u výkonnějších modelů. Tento fakt přispívá k jednoduchosti servisu a promítá se i do cen garančních prohlídek a náhradních dílů. Prodej a servis zajišťuje na území České republiky 15 partnerů, hlavním partnerem pro prodej a servis je společnost Gregor a syn se sídlem v Táboře.

Značka s tradicí

Traktory Belarus se vyrábějí v Minském traktorovém závodu (MTZ). Od roku svého založení (1946) vyrobil více jak tři miliony traktorů. V současné době v MTZ pracuje zhruba dvacetpět tisíc zaměstnanců. MTZ dodává traktory do 105 zemi světa a její produkty se objevují téměř na všech kontinentech – v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, Asii i Austrálii, což odpovídá 8 - 10 % světové produkce traktorů. V květnu roku 2000 výrobce obdržel certifikát ISO 9001 v oblasti „Navrhování a výroba traktorů“, což znamená, že MTZ má zavedeny systémy managementu kontroly jakosti na úrovni mezinárodních standardů EU.

V technických službách oblíben

Malotraktor Belarus 320.4 je osazen motorem Lombardini o výkonu 26,5kW/ 36k a točivým momentem 92 Nm. Mechanická převodovka umožňuje řazení 16 rychlostí vpřed a osmi vzad. Přídavná zařízení lze nést na zadních či předních ramenech hydrauliky. Pohon přídavných zařízení je zajištěn od vývodového hřídele malotraktoru. Zadní ramena hydrauliky a zadní vývodový hřídel jsou v základní výbavě. Přední hydrauliku a vývodový hřídel je možné doobjednat na přání. Malotraktor má širokou škálu využití. Pro úklid sněhu v zimních měsících lze traktor agregovat se sněhovou radlicí či sněhovou frézou. Pro údržbu travních ploch lze k traktoru připojit mulčovač a rotační sekačku. Pro manipulační účely lze na traktor namontovat čelní nakladač. Jak ukázaly vystavené modely v Třebíči, možnost agregací nářadí je opravdu různorodá. Traktory mohou pracovat se zametači, postřikovači, štěpkovači, vleky, pluhy, již zmiňovanými frézami a radlicemi, čelními nakladači, rozmetadly, podkopovými rameny, štípači, překopávači biomasy, navijáky a podobně).

Nechyběla novinka

Jako novinka byl v Třebíči představen traktor Belarus 321 JK. Tento malotraktor je poháněn dieselovým motorem Lombardini o výkonu 36 k. Má novou odhlučněnou a klimatizovanou kabinu. Traktor má stejné technické parametry jako traktor Belarus 321. Tento traktor je montován přímo v sídle firmy v Třebíči. Areál a prostory dílen slouží jako montážní závod od začátku roku 2012.

Popisek: V technických službách je nejoblíbenější model 320.4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down