14.09.2015 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Devátý ročník Dnů zahradní a komunální techniky se vydařil

Téměř čtyřicítka vystavujících firem, bohatý odborný i doprovodný program, to vše byly faktory, které přitáhly letos počátkem září na plochu mezinárodního letiště v Havlíčkově Brodě zvýšený počet návštěvníků. Jen počasí opět ukázalo svoji nevyzpytatelnou povahu. Zatímco první den bylo k pořadatelům i návštěvníkům milosrdné, druhý výstavní den se úderem poledne změnilo jako mávnutím kouzelného proutku a závěrečné body programu tak mohly proběhnout pouze podle improvizovaného scénáře. Nicméně, kdo přišel včas, nebyl o nic ochuzen.

Dny zahradní a komunální techniky se pod záštitou města Havlíčkův Brod konaly letos již popáté a potvrdily, že jde o akci, která si postupem času buduje svoji tradici. Osmého a devátého září probíhal již od ranních hodin na plochách výstavního areálu, v který se letiště přechodně změnilo, bohatý program. Návštěvníci, kterých podle odhadů opět přibylo, se mohli věnovat individuálnímu předvádění techniky v jednotlivých expozicích vystavujících firem, popřípadě si počkat na blok komentovaných praktických ukázek sečení se sběrem. Po dobrém občerstvení, které bylo již tradičně zdarma, bylo možné navštívit připravený stan, kde po oba dva dny probíhal za velkého zájmu seminář na téma Bioodpad v obcích. V závěru nechyběla ani tombola s lukrativními cenami a doprovodný program završil vzdušný souboj historických letounů. Kdo měl sportovního ducha, mohl si navíc vyzkoušet svůj um v rámci prvního ročníku golfového turnaje DZKT Golf Masters.   

Nejdůležitější byla ovšem komunální a zahradní technika a tam, kde se něco hýbalo, sekalo a vrčelo, nebyla o diváky nouze. Někteří dokonce pečlivou prohlídku veškerých strojů za jeden den nestihli a na výstaviště se tak museli vrátit i druhý výstavní den.*

Devátému ročníku DZKT a podrobnému zpravodajství se budeme věnovat ve speciální příloze časopisů Komunální technika a Zahradnictví/12.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down