16.10.2018 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Den komunální techniky s novinkou mezi žacími stroji

Začátkem října uspořádala společnost EUROGREEN CZ v prostorách sportovního areálu v Jiřetíně pod Jedlovou tradiční podzimní den komunální techniky. K vidění byly například traktory a žací technika Iseki, mulčovací technika Orec, univerzální nosiče nářadí Vitra a hned několik modelů užitkových elektromobilů Goupil. V praktické ukázce se představil také bubnový třídič Zemmler.

Novinkou letošní sezóny je žací stroj s čelním sečením Iseki SF 200. „Výkonný kompaktní žací stroj se dvěma modely s označením 224 a 235 navazuje na úspěšnou řadu sekaček SF 400 a využívá osvědčených technických řešení. Pracuje na principu čelního sečení se středovým výhozovým tunelem a hydraulicky poháněnou turbinou podporující posun posečené hmoty do sběrného koše. Sekačky mohou pracovat s žací lištou se záběrem 137 nebo 152 cm,“ představuje novinku, která v sortimentu rozšířila nabídku strojů s čelním sečením Ing. Ondřej Šafránek, obchodní zástupce společnosti EUROGREEN CZ.

Pohonnou jednotkou jsou dieselové motory Iseki o výkonu 22, nebo 32,5 koně. Čelní sekačka s hydrostatickým systémem pojezdu ovládaným dvěma pedály a mechanickými převody náprav (mechanicky je poháněna též žací lišta) má kompaktní rozměry a její délka se výrazně neliší od malotraktorů. Žací ústrojí je částečně podsunuté pod ergonomicky řešeným pracovištěm obsluhy, sběrný koš je umístěn v prostoru nad motorem. Stroj je navíc opatřen zadní řiditelnou nápravou a pohonem kol 4 x 4 s uzávěrkou diferenciálu, což přispívá k jeho obratnosti v členitějším terénu.

Výška sečení je jednoduše nastavitelná  od 25 do 120 mm v krocích po pěti milimetrech. Sběrný koš má kapacitu 950 litrů a jeho obsah je možné vyklápět až do výšky více než dvou metrů (2125 mm) přímo do přistavených kontejnerů. Stroj si poradí i se sečením dlouhého či vlhkého travního porostu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down