22.03.2023 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Demopark se zajímavými inovacemi

Od 18. do 20. června 2023 bude letiště Eisenach-Kindel opět patřit inovativní technice pro obce a firmy zabývající se zahradními a krajinářskými úpravami. Na demoparku 2023, největší evropské venkovní výstavě pro údržbu pozemků a komunální služby, představí své nové produkty všechny známé značky. Patří mezi ně kompaktní traktory, univerzální nosiče nářadí a systémová a speciální vozidla, která si bude možné prohlédnout a vyzkoušet v podmínkách blízkých reálnému použití.

„Spektrum prezentovaných komunálních a kompaktních strojů je stejně rozmanité jako samotný sektor terénních úprav a využití techniky ve městech a obcích. Sahá od sekaček s pojezdem a zametacích strojů až po modulárně využitelná systémová vozidla, která lze používat pro nejrůznější práce po celý rok. Je zde patrný trend k maximální efektivitě,“ říká ředitel veletrhu Dr. Tobias Ehrhard.

Komfort a flexibilita

Zejména v segmentu kompaktních traktorů a nosičů nářadí hraje stále významnější roli uživatelský komfort. To platí nejen pro vybavení kabiny, ale také pro různé možnosti připojení přední, mezinápravové a zadní nápravy. „Požadavky praktiků jsou stále náročnější,“ zdůrazňuje Dr. Ehrhard. Trumfem je flexibilita v průběhu celého roku: „S vhodnými přídavnými zařízeními jste stejně dobře vybaveni pro čištění silnic i zimní službu,“ ví odborník z oboru. V nabídce jsou však i skutečně speciální stroje, například zametací stroje s kloubovým řízením, které v městských oblastech ohromují svou manévrovatelností a obratností.

Do každého provozu

Pro zahradníky, krajináře a komunální pracovníky je rozhodujícím faktorem efektivní využití strojů na všech místech a na všech površích. Ať už jde o zelené nebo betonové plochy, soukromé pozemky nebo veřejné komunikace - všude jsou měřítkem nejlepší pracovní výsledky a efektivita.

„Pro uživatele má značný význam například to, jak rychle lze zajistit přesuny mezi pracovišti, zda jsou při tom zapotřebí přepravní kapacity, zda používané přídavné zařízení vyžaduje mechanický nebo elektrický pohon nebo zda mají pracoviště zvláštní požadavky kvůli svažitému terénu, úzkým přístupovým cestám nebo omezenému manévrovacímu prostoru. Na veletrhu demopark získáte vynikající přehled o dostupných řešeních všech těchto problémů,“ vysvětluje Tobias Ehrhard.

Práce s maximální efektivitou

Ergonomické pracovní a provozní prostředí má stále větší význam. Vhodně navržená sedadla v kombinaci s intuitivně ovladatelnými přístroji a uživatelskými rozhraními umožňují práci bez únavy a s maximální efektivitou.

U různých výrobců se například prosadily joysticky, které sdružují různé funkce a jejichž ovládání je velmi snadné a efektivní. Aby bylo možné optimálně a pohodlně agregovat vozidla a přídavná zařízení, nabízí dnes mnoho výrobců rychlospojky, které zkracují dobu seřizování při výměně zařízení. Umožňují rychlou a snadnou výměnu přídavných zařízení bez použití nářadí, což je nenáročné a pohodlné.

Automatizace na vzestupu

Senzory, digitální interoperabilita a automatizace jsou již dlouho hybateli technologického vývoje v komunální technice a terénních úpravách. Rozhraní mezi výrobci tvoří základ pro komunikaci mezi traktory, univerzálními nosiči a přídavnými zařízeními a zároveň umožňují přesnou dokumentaci provedených prací. „Autonomně pracující zařízení, jako jsou úklidové a zametací roboty, již dnes dávají velmi jasnou představu o tom, kam se cesta ubírá,“ shrnuje Tobias Ehrhard.

Dostatečný prostor na vyzkoušení

Velkoryse rozvržený areál demoparku v Eisenachu nabízí s 25 hektary plochy dostatek prostoru pro stroje a zařízení, aby si je bylo možné vyzkoušet přímo na místě. Ohlas vystavovatelů dosáhl v poslední době nového maxima. V červnu se očekává více než 400 vystavovatelů a přibližně 35 000 odborných návštěvníků. Demopark pořádá společnost VDMA Services GmbH, která je stoprocentní dceřinou společností VDMA.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down