Demoliční rypadlo s velkým dosahem

Společnost Doosan uvedla na trh novinku DX235DM, první z řady nových demoličních rypadel s velkým dosahem. Pro úplnost – dva další modely budou následovat letos později.

Nový model nabízí typické vlastností demoličních strojů, jako je dobrý výhled či sklopná kabina nabízející úhel náklonu 30° ideální pro demoliční aplikace ve značné výšce.

Flexibilní řešení

Klíčovým rysem rypadla DX235DM, který bude společný s ostatními modely nové řady, je modulární konstrukce výložníku a mechanismus hydraulické uzávěrky na stroji. To zákazníkovi poskytuje kompletní a flexibilní řešení, které umožňuje používat stejné rypadlo pro demolici a další aplikace.

Inovativní konstrukce zajišťuje možnost jednoduché výměny mezi výložníkem pro demolice a zemní práce a vykonávat tak různé typy činností v rámci jednoho projektu.

Výměnu výložníku usnadňuje speciální podstavec, jehož základem jsou rychle vyměnitelné hydraulické a mechanické spojky. Používá se systém založený na válcích, který zatlačuje zajišťovací čepy na místo a pomáhá při dokončení výměny.

Vyšší flexibilita

Konstrukce s více výložníky také umožňuje, aby byl výložník pro zemní práce namontovaný dvěma různými způsoby, což s tímto příslušenstvím pro demolice poskytuje další flexibilitu s celkem třemi různými konfiguracemi u stejného základního stroje.

U modelu DX235DM s výložníkem pro demolice dlouhým 18 m umožňuje rozsah práci stroje s demoličním příslušenstvím do maximální výšky 16 m. Doporučená maximální kombinovaná hmotnost příslušenství a rychlospojky v tomto režimu je 2,1 tuny.

Pokud je model DX235DM vybaven výkopovým výložníkem v přímé konfiguraci, může pracovat až do maximální výšky 9 m. V tomto uspořádání je doporučená maximální hmotnost příslušenství a rychlospojky 3,3 tuny.

Při použití výkopového výložníku v alternativní ohnuté konfiguraci může model DX235DM pracovat s příslušenstvím až do maximální výšky 8 m. V tomto režimu je doporučená maximální hmotnost příslušenství a rychlospojky opět 3,3 tuny.

Aby byla zajištěna optimální stabilita při práci v demoličním prostředí, disponuje model DX235DM hydraulicky nastavitelným podvozkem, který lze vysunout do maximální šířky 3,74 m. Lze ji hydraulicky snížit na 2,54 m, což je ideální pro přepravu stroje.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down