DAPPER pomáhá v bikeparku

Malého šikulu, kloubový nakladač DAPPER, lze využívat po celý rok s množstvím variabilního nářadí, které jeho výrobce, státní podnik VOP CZ ke stroji nabízí. Lehký a obratný DAPPER je díky tomu široce využitelný a může pomoci i při budování speciálních projektů, jako je například bikepark v Bernarticích nad Odrou.

S nápadem využít DAPPER v bikeparku přišel před třemi lety Adam Šimíček (foto), který říká: „Na kole jezdíme s kamarády od malička, věnujeme se specifickým disciplínám typu Dirtump a Slopestyle, při nichž jezdec překonává předem připravené překážky z hlíny a dřeva. Když jsem poprvé viděl DAPPER, hned jsem věděl, k čemu bych ho použil.“

Starostka obce nadšencům vyšla vstříc a poskytla pozemek, na kterém mohly být překážky postaveny. Díky DAPPERu šla práce od ruky a skoky rostly jako houby po dešti.

„Bikepark musí ctít pravidla, co se provozuschopnosti a estetiky týče, nejsou to jen hromady hlíny a dřeva. S DAPPERem jsme byli schopni pružně a rychle pracovat, tvořit a upravovat malé překážky pro děti, menší skoky pro zdatnější jezdce i ty nejnáročnější pro zkušené bikery,“ popisuje biker Šimíček.

Pronájem běžného bagru je nákladný, s levnějším DAPPERem „kluci“ ale hned mohli začít skoky zvelebovat. Navíc se při práci mohli střídat bez složitého zaškolení, ovládání stroje je jednoduché a rychle se dostává pod kůži. Při budování využili lžíci, vozík i podkop. A lidé je viděli, když s DAPPERem pracovali. Překvapeně sledovali, jak na stroji snadno a rychle mění nástroje. S velkou lžící srovnávali a převáželi zeminu. S podkopem dělali jakékoli výkopy, hlínu přitom nakládali na vozík, takže si při práci vystačili sami.

Proti velkým nakladačům je DAPPER mrštný, ale výkonný prcek. Není smykem řízený, takže nerozrývá povrch. S travními pneumatikami v podstatě nezanechává stopu, což je obrovská výhoda oproti jiným podobným strojům. Od té doby bikeři každým rokem hřiště zdokonalují a zkrášlují, kvalitou v České republice dokonce předbíhají jeden bikepark za druhým.

„S nakladačem jde vykopat i díru na bazén, seče jako blázen, má obrovský záběr, rychlost, velkou využitelnost. Ta všestrannost je neskutečná. V bikeparku jsme na jeho rameno připojili vrták a za dvacet minut vyvrtali díry do země na nosné sloupy pro rampu. Metr hluboké. Sám jsem v něm najezdil na 200 hodin s různým příslušenstvím a bez problémů“, chválí nakladač Adam Šimíček.

DAPPER – to jsou zkrátka práce všeho druhu. Pro města, obce, komunální služby. Funguje skvěle.*

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down