Další přírůstek pro zkompletování technologie

Významným dodavatelem na poli techniky pro údržbu a opravy komunikací je společnost Unikont Group s. r. o. Co se týče programu na opravu silnic, tak hlavním výrobkem z jejich portfolia byla doposud především nástavba na opravu výtluků tryskovou metodou VSV 1000. V letošním roce ovšem udělala společnost Unikont další z postupných kroků k tomu, aby byla schopna navrhnout skutečně komplexní řešení technologie pro silniční údržbu. Jde o představení nové řady zařízení na uskladňování a k přepravě asfaltové emulze TAE.

Pro uvedenou opravu výtluků tryskovou metodou je třeba kromě snadno dostupného kameniva zajistit i logistiku asfaltové emulze. Menší podniky si řeší skladování v sudech či zásobnících na paletách s tím, že ohřev probíhá přímo v nádržích nástavby VSV, ale pro větší podniky údržby je již zajištění kvalitního zásobování emulzí nezbytností. Kromě oprav tryskovou metodou je emulze potřeba i pro další cestářské technologie. Základním úkolem pro tyto zásobníky tedy je snadná manipulace, velmi dobrá tepelná izolace nebo ohřev a kvalitní technologie plnění a ostatních funkcí.
Pojďme si tedy představit nové řešení zásobníků emulze TAE od Unikontu. Základní koncept umožňuje velkou variabilitu způsobů manipulace nádrží:
 do ložné plochy korby sklápěče,
 na kontejnerový nosič,
 na samostatném vleku,
 a taktéž na další výměnné systémy vozidel dle individuálních požadavků.
Provedení samotné nádrže je variabilní, takže kromě zobrazeného zásobníku TAE 5000 o objemu 5000 litrů jsou vyráběny i další varianty podle konkrétních nosičů. Stěžejním bodem je u těchto zařízení schopnost udržovat co nejdéle předepsanou pracovní teplotu emulze. Na to byl kladen velký důraz i při konstrukci nádrží TAE. Izolaci tvoří speciální hydrofobizované lamely s převážně kolmou orientací vláken pojených organickou pryskyřicí.Tato izolace má výborné tepelně i zvukově izolační vlastnosti, je nehořlavá, je vodoodpudivá a odolná proti vlhkosti. Kromě vysokého stupně zaizolování je možné volitelně nádrž vybavit i elektrickým ohřevem nebo pouze přihříváním pro udržení teploty s automatickou regulací, aby nedošlo k přepálení náplně. Teplotu emulze je možné kontrolovat optickým teploměrem a naplnění velkým hladinoměrem na boku nádrže.
V zadním utěsněném prostoru je pak samotná technologie čerpání emulze. Srdce čerpacího ústrojí je odstředivé čerpadlo pro dopravu asfaltových emulzí poháněné elektromotorem. Soustava armatur a ventilů pak umožňuje ovládat následující funkce:
– Plnění
– Promíchávání
– Vydávání
– Čistění vzduchem
– Proplach čerpadla čisticím prostředkem
– Vypouštění
Nejen tyto funkce dělají z nádrží TAE skutečně univerzálního pomocníka silničářů, který je propracován do každého detailu. Popřejme jim tedy do vínku mnoho spokojených uživatelů.

Popisek:
V případě preference zcela samostatné jednotky se TAE dá namontovat také na podvalník

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *