11.04.2023 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čtyři značky pod jednou střechou

Již koncem osmdesátých let minulého století vznikla firma BG Technik. Zpočátku se věnovala prodeji malé zahradní techniky a vybavení pro řemeslníky a začala vyrábět příslušenství k malotraktorům. Zlomovým pro vývoj firmy byl samozřejmě rok 1989 a následné navázání spolupráce se společností Honda Motor, jejíž produkty začala firma BG Technik distribuovat v roce 1992. Ale stroje a zařízení Honda už nejsou dávno tím jediným, co může firma BG Technik nabídnout.

 Stejně jak se postupem času rozšiřovala prodejní síť a rostl počet poboček, přibývalo i značek, které má firma BG Technik, jež funguje od roku 1996 jako akciová společnost, ve svém sortimentu.

Důležitým mezníkem byl bezesporu rok 1995, kdy se společnost stala většinovým vlastníkem firmy MEPOL, která se postupem doby změnila ve výrobce zahradní a komunální techniky VARI, tedy značky působící na trhu již od roku 1969. O elektrické vozíky pro seniory a elektrická užitková vozidla nabízená pod vlastní značkou Selvo se sortiment rozšířil v roce 2013 a v roce 2019 získala společnost zastoupení i pro akumulátorovou techniku EGO. Díky husté prodejní síti společnost pro všechny zmíněné značky nabízí i spolehlivý a rychlý servis s dodávkami potřebných náhradních dílů.

„Jelikož prodejní síť je pro všechny čtyři uvedené značky prakticky shodná, je na každém uživateli, aby si vybral podle svých potřeb z opravdu komplexního sortimentu. Může tak volit mezi stroji se spalovacími motory, či se rozhodnout pro techniku s akumulátorovým pohonem. Naši prodejci mu s výběrem určitě rádi poradí a nabídnou tu nejlepší variantu. Interní vazba mezi jednotlivými značkami je bezesporu velkou výhodou a usnadňuje nám budování profesionálního technického zázemí a logistiky. Prodejních a servisních míst máme v České republice více než 200 a díky tomu jsme našim zákazníkům tedy opravdu nablízku,“ uvedl Tomáš Belinger, předseda dozorčí rady akciové společnosti BG Technik a zároveň obchodní ředitel VARI, a. s.

Důležitá spolupráce

Význam zmiňovaných interních vazeb potvrzuje i spolupráce při vývoji nových strojů i jejich inovacích. „Každý zákazník by měl mít možnost používat pro svoje účely adekvátní techniku a svůj strojový park doplňovat pokud možno systémově i s ohledem na pohodlnější a jednodušší servis. Spolupráce mezi jednotlivými značkami je v tomto směru velice důležitá. Proto značka VARI spolupracuje při vývoji svých nových produktů s akumulátorovým pohonem se značkou EGO, která se problematice bateriových pohonů dlouhodobě a systémově věnuje. U baterií má totiž logiku držet určitou linii zajišťující kompatibilitu. Obdobné je to i s propojením na užitková vozidla Selvo, která mohou sloužit kromě transportu také jako powerbanka k dobíjení akumulátorových strojů i nářadí. Ideálem je samozřejmě zajištění co nejvyššího počtu vhodných agregací pro jednu baterii. Ale při vývoji nelze zapomínat ani na benzínové motory. Proto jsou motory Honda připraveny i na případné zpřísnění emisních norem a momentálně platné normy Euro V splňují s velkou rezervou. Jejich využití tedy také nepřináší žádné potíže,“ upozornil Tomáš Belinger.*  

Více v časopisu Komunální technika 4/2023.

1 – Akciová společnost BG Technik má svoje hlavní sídlo v Praze – Velké Chuchli

2 – Se značkou Honda spolupracuje firma již 30 let

3 - Značka VARI působící na trhu více než 50 let dodává svoje produkty do tří desítek zemí z celého světa

4 – Komplexní sortiment VARI zahrnuje vhodnou mechanizaci pro zahrádkáře i profesionály

5 – V roce 2013 se sortiment rozšířil o elektrické vozíky pro seniory a elektrická užitková vozidla nabízená pod vlastní značkou Selvo

6 - V komunálních službách nachází uplatnění menší užitkové vozidlo Selvo

7 - V roce 2019 získala společnost BG Technik zastoupení pro akumulátorovou techniku EGO

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down