31.10.2009 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

ČSOB Leasing představuje QuickLEASE

Společnost ČSOB Leasing přichází na trh s novou značkou pro rychlé a jednoduché financování automobilů i strojů finančním leasingem. QuickLEASE je zákaznicky vstřícný finanční leasing, jehož předností je především rychlost vyřízení žádosti o financování přímo v místě prodeje automobilu, stroje nebo zařízení u spolupracujících dodavatelů.

„Vyřízení leasingu se značkou QuickLEASE je rychlejší než výběr motoru, doplňkové výbavy a barvy při pořízení nového vozu. Stačí k tomu jen podpis smlouvy a potvrzení rozsahu pojištění, což jsme schopni realizovat běžně u osobních a užitkových vozidel v řádu hodin, u nákladního vozidla, stroje nebo zařízení je to o trochu delší, obvykle do jednoho dne.

 

Od zákazníka požadujeme vždy pouze nutné podklady nezbytné pro vyřízení financování a obezřetné posouzení, zda je zákazník dlouhodobě schopen hradit své závazky. Pochopitelně vždy velmi odpovědně a citlivě zvažujeme schopnost našeho budoucího zákazníka splácet svůj závazek. Je to i pro jeho dobro, protože míra jeho zadluženosti musí být rozumná a přiměřená. Množství požadovaných podkladů je vždy závislé na komoditě financované finančním leasingem, složené akontaci a ceně předmětu financování,“ říká Radan Šantora, výkonný ředitel pro obchod společnosti ČSOB Leasing. „Pokud je smlouva navíc schvalována prostřednictvím internetové online aplikace pro uzavírání smluv eLine, je smlouva se zákazníkem uzavřena do 15 minut,“ dodává Radan Šantora.

 

„Pořízením investice smlouvou o finančním leasingu podle českých účetních předpisů navíc nedochází k navýšení aktiv ani pasiv v rozvaze zákazníka – podnikatele. Nájemné za leasing je účtováno jen jako náklad ve výsledovce, což je významná výhoda finančního leasingu pro podnikatele např. v situaci, kdy běžně potřebuje čerpat krátkodobé provozní úvěry a není tedy pro něj výhodný celkový objem úvěrů navyšovat ještě o úvěry na pořízení investic. Finanční leasing je v podmínkách, kdy ČR potřebuje oživit krizí zasaženou ekonomiku, přímo předurčen k roli asistenta realizace pořízení nutných investic,“ doplňuje k úloze a významu finančního leasingu Petr Neuvirth, produktový ředitel ČSOB Leasing.

 

Celý článek je otištěn v čísle 7/09 časopisu Komunální technika.

Autor: Redakce

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down