Co nahradí legendární sekačku ŽTR 165?

Asi není mnoho zemědělců v České republice a na Slovensku, kteří by neznali legendární sekačku ŽTR 165. Ve své době se vyráběla v několikatisícových sériích ročně. Značná část této produkce směřovala i na export.

Nyní je éra této legendy bohužel u konce a nemálo spokojených uživatelů sekaček v segmentu tohoto pracovního záběru hledá odpověď na otázku, co dál?

Kvalita se vyplatí

Možnou variantou je vsadit na produkci různých výrobců především z východní Evropy, kde je ovšem výsledná kvalita pořízeného stroje mnohdy diskutabilní. Mnohem perspektivněji se jeví možnost spolehnout se na japonskou kvalitu a zvolit diskový žací stroj Kubota DM 1017.

Tento relativně jednoduchý, ale současně velice sofistikovaný stroj zaujme diskovým žacím ústrojím s celosvařovanou skříní, která je osazena čtyřmi trojúhelníkovými žacími disky. Na každém z nich se nacházejí tři nože.

S traktory od 35 k

Toto provedení se třemi žacími disky zaručuje velice kvalitní vysečení porostů i při vyšších rychlostech. Dalším obrovským benefitem je možnost práce se záporným úhlem až 45° a vysekávání s kladným úhlem až 15°.

Hlavním argumentem ve prospěch diskového žacího stroje Kubota DM 1017 je ale bezesporu možnost agregace s kompaktními traktory s výkonem od 35 koní, a to díky hmotnosti vlastního stroje pouze 395 kg. Závěs kategorie II., kardanový náhon, nárazová pojistka a dodatečné splazy pro výšku strniště 20 mm jsou ve standardní výbavě.*

Vladimír Průcha, produktový manažer pro závěsnou techniku, KVERNELAND GROUP CZECH s. r. o.

Foto archiv firmy

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2022)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down