04.01.2010 | 02:01

Co dělají řidiči, když si myslíte, že pracují?

Jste-li odpovědným manažerem, který bere svoji práci vážně, pak je tento článek určený právě vám. Každý vedoucí pracovník chce být úspěšný a záleží mu na tom, aby jeho zaměstnanci byli spokojení, výkonní, dělali svoji práci s elánem a vysokým nasazením. Také vy ke své práci potřebujete mít co nejlepší přehled o tom, co dělají vaši zaměstnanci, když vykonávají svoji práci v terénu, jaké mají k výkonu práce podmínky a kde se nacházejí.

Zkrátka potřebujete v pravou chvíli vědět podstatné. Informace jsou vůbec v dnešní době velkým bohatstvím a nutností. Potřebujete-li přesná, jasná, srozumitelná a hlavně využitelná data, pak si vám dovolujeme představit společnost KomTeS Chrudim, s.r.o.

Specializací firmy je monitorování provozu vozového parku pomocí GPS a následné zpracování dat v elektronické podobě, jako je vizualizace nad mapami, evidence jízd v elektronických knihách, monitoring spotřeby a vykázané činnosti pracovních strojů a dalších zařízení vozidel a přizpůsobení a propojení dat s dalšími informačními systémy. Firma je držitelem certifikátu ISO 9001 uděleného společností MOODY INTERNATIONAL a zároveň je kvalifikovaným partnerem T-Mobile.

Společnost KomTeS Chrudim s.r.o. byla založena v roce 2001 jako nástupce firmy Marcel Čmelík - KomTeS. Firma Marcel Čmelík - KomTeS působí na trhu již od roku 1994. Firma se zpočátku specializovala na prodej, montáž a servis produktů v oboru radiové komunikace. Postupně se působnost rozšiřovala na segmenty v oblasti zabezpečovací techniky a techniky pro lokalizaci vozidel. Dnes je hlavní specializací  především monitorování provozu vozového parku pomocí GPS a  následné zpracování dat v elektronické podobě jako je vizualizace nad mapami, evidence  jízd  v elektronických knihách, monitoring spotřeby a vykázané činnosti pracovních strojů a dalších zařízení vozidel a přizpůsobení a propojení dat s dalšími informačními systémy.

Rychlý a progresivní nástup společnosti na trh v této oblasti byl způsoben především díky kvalitnímu přístupu  k různým nárokům zákazníků a jejich rychlého řešení ve spolupráci s obchodním oddělením a vývojovými partnery. Použitím nejnovějších produktů a poznatků je firma schopna pokrýt nároky těch nejnáročnějších zákazníků v oblasti fleetmanagementu.

V současné době je v provozu zhruba 10 000 vozidlových jednotek fungujících pod hlavičkou Fleetware a monitorujících provoz vozového parku v různých odvětvích. Díky nasazení nejmodernější technologie mapových produktů s aplikací Navigate, která podporuje nejen klasické mapové formáty, ale umožňuje implementaci dalších lokalizačních databází, je společnost  schopna uspokojit požadavky zákazníků v segmentech údržby komunikací, kde využívá lokační databáze silniční databanky, vodárenství, kde implementací GIS získá  detailní  informaci nejen o poloze vozidla, ale i stavu například vodojemů a čerpacích stanic, vodovodních a kanalizačních řádů a podobně. Díky těmto funkcionalitám je systém Fleetware  aplikován u energetických a plynárenských společností.

Systém Fleetware je otevřený systém, připravený pro propojení s dalšími vnitropodnikovými informačními systémy.  V ideálním případě jsou data ze systému využita automaticky pro další fakturaci zákazníkům včetně možnosti plánování svozových tras, pro vozidla ke svozu odpadu nebo údržbu komunikací. Naplánované trasy lze jednoduše porovnávat se skutečnou jízdou a tím výrazně přispět k odhalování vlastních rezerv nebo využít ještě vyšších úspor při spojení těchto systémů.

Běžnou funkcí GPS jednotek je sběr dat o pohybu vozidla. Ovšem s touto informací se segment zákazníků, kteří provádějí městskou údržbu komunikací, respektive svoz komunálního odpadu rozhodně nemohou spokojit. Proto produktová řada GPS jednotek verze „Car Position RealTime Expanded“ dokáže pokrýt další a vyšší potřeby, které vaše firma potřebuje.

Společnost KomTeS Chrudim, s.r.o. je připravena na specifická řešení, která mohou zajistit přesnou a jednoznačnou identifikaci vysypané nádoby. Tento způsob sběru informací je zajištěn identifikačním čipem v horní části nádoby a na straně vozidla je umístěn čtecí mechanismus, který tyto údaje předává GPS jednotce a ty jsou s polohovými daty zasílány na dispečink k vyhodnocení. Proto, když jsme si na začátku společně položili otázku, zda víte, „co dělají vaši řidiči, když si myslíte, že pracují?“, můžete se systémem Fleetmanagementu naprosto v klidu odpovědět, že víte, že vaši lidé nejen pracují, ale přesně kde, jak a s jakým výsledkem. A to stojí za to, co myslíte?

Celý článek je otištěn v čísle 1/09 časopisu Komunální technika.

Autor:  Redakce