12.08.2019 | 08:08

Čistí bez potřeby vysokého tlaku, chemických přípravků i vody

Nejedno město i obec musí pravidelně řešit odstraňování graffiti objevující se na fasádách, městském mobiliáři i dalších rozličných místech. Velice často bývá odstranění těchto pseudouměleckých výtvorů obtížné a především nákladné. Novou moderní metodou, která se při své aplikaci obejde bez jakýchkoli chemických prostředků a dokonce i vody, je patentovaná technologie využívající trysky a podtlaku.

Ve městě Lübbenau v průmyslové oblasti asi 70 km jižně od Berlína má svůj výrobní závod společnost Systeco zabývající se již od roku 2003 systémy účinného a přitom ekologického čištění.

„Díky naší patentované technologii jsme vyvinuli účinné čisticí stroje, které jsou velice šetrné k životnímu prostředí, proto věřím, že mají budoucnost,“ říká zakladatel a generální manažer společnosti Systeco Uwe Dyballa. Jak dále připomněl, jde o čisticí stroje se snadnou obsluhou, spolehlivým provozem a vysokou účinností. Kompaktní čisticí stroje jsou používány po celém světě v širokém rozsahu nejen při odstraňování graffiti, ale i čištění schodišť, podlah a dalších druhů povrchů. Čisticí stroje se snadno přepravují, proto jsou velice flexibilní.

Technologie s minimální spotřebou abrazivního materiálu pracuje šetrně k životnímu prostředí. Při využití podtlaku funguje zařízení v uzavřeném pracovním cyklu. Použité abrazivo tak může být využito vícekrát prakticky beze ztrát. Jde tedy o systém, se kterým může obsluha bez problémů pracovat i v interiérech, jelikož nehrozí žádné nežádoucí znečištění okolí a nejsou nutná žádná zvláštní bezpečnostní opatření. Čisticí zařízení je přitom  připraveno k použití během několika minut.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2019.