21.02.2023 | 08:02

Čistá alternativa k zavedené tradici

Třicet let působí na trhu EGO, zavedená značka ucelené řady akumulátorové zahradní a komunální techniky. Jako součást globální společnosti CHERVON s ústředím v Číně začala svou historii psát v roce 1993. Dnes pro EGO pracuje přes 7000 lidí. Ti se podílejí na výrobě více než deseti milionů jednotek ročně – s 35 000 prodejními místy v 65 zemích po celém světě.

Od roku 2014 jsou produkty se značkou EGO k dispozici také v Evropě. V roce 2020 se stala certifikovaným zástupcem na českém trhu společnost BG Technik cs, a. s., známý dodavatel například strojů Honda a VARI s prodejní a servisní sítí po celé České republice. S podrobnostmi o programu EGO nás seznámil Zdeněk Novák, vedoucí centrály firmy BG Technik cs v Praze 5 – Velké Chuchli.

Následováníhodný příklad

„Koncern CHERVON je prostřednictvím své značky EGO nejenom výrobcem bezemisní techniky, ale šetrným přístupem k životnímu prostředí a maximálním využíváním obnovitelných zdrojů energie cílí především na ekologicky smýšlející zákazníky a jde příkladem ostatním producentům. Již v roce 2004 společnost instalovala na svých budovách výzkumu a vývoje zhruba 7000 m2 zelených střech. Výrobní haly má pokryté fotovoltaickými panely o celkovém výkonu dvou megawattů,“ vysvětluje Zdeněk Novák a navazuje:

„Industriální park s přiléhavým názvem Green Power, tedy Zelená síla, provozuje nejnovější technologie pro získání a uchování užitkové vody a využívá k vytápění a klimatizaci budov tepelná čerpadla. Toto řešení ušetří zhruba jeden milion kilowatthodin elektřiny ročně, což odpovídá asi 380 tunám uhlí. Emise oxidu siřičitého jsou za rok nižší o 25 tun, oxidu uhličitého o 840 tun. Prostřednictvím projektu Challenge 2025 vyvíjí CHERVON s podporou akumulátorového programu EGO iniciativu pro zefektivnění činností především při údržbě zeleně a současně přispívá ke snižování zátěže na životní prostředí, zejména ovzduší.“

Výběr pro každého

Akumulátorová technika EGO vyniká hlavně propracovaným designem s důrazem na vysoký výkon, ergonomii a špičkovou technologii baterií i jejich nabíjení. Nabídka je velmi pestrá a široká. Stroje poslouží stejně dobře soukromým uživatelům, tak i při náročném komerčním provozu.

V modelové řadě EGO Power+ System pro domácí (hobby) využití se nacházejí například ručně vedené sekačky s pojezdem i bez něj, nůžky na živé ploty, strunové vyžínače/křovinořezy, řetězové pily, foukače, sněhové frézy nebo zahradní ridery s nulovým poloměrem otáčení.

Univerzální program EGO Power+ Multi-Tool umožňuje k jedné pohonné jednotce připojit různé příslušenství. Jmenovat lze nůžky na živé ploty, prořezávací pily, žací kotouče, strunové vyžínače, rotocut (sekací hlava se dvěma protiběžnými kotouči na šetrné odstraňování trávy, plevele nebo mechu z tvrdých povrchů s eliminací odlétajících kamenů), zařezávače trávníku, kultivátory, setřásací prstové nástavce na ovoce, válcové zametací kartáče, aktivní hrablo na sníh v podobě malé frézy a další doplňky.

Většinu uvedených produktů se nalézá také v programu EGO Power+ Professional, tedy farmářské úrovni strojů pro plnění náročnějších úkolů. Nejvyšší profi řada EGO Power+ Professional-X je určená pro každodenní několikahodinové nasazení, tedy cílí na potřeby měst, obcí a poskytovatelů služeb. Patří sem jednoruční řetězové pily, foukače, plotostřihy, teleskopický vyřezávací systém s prořezávací pilou a nůžkami na živé ploty, křovinořezy a rotocut.*

Foto archiv/EGO

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2023)