15.06.2020 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Cílem je nabízet komplexní řešení

Není to tak dávno, kdy v mnoha městech a obcích pracovaly při údržbě veřejné zeleně pouze zahradní traktory či ručně vedené stroje. Doba se ovšem mění a s tím i nároky na používanou techniku. Využívání profesionální mechanizace se netýká jen péče o veřejnou zeleň, podstatně vyšší nároky mají i provozovatelé a uživatelé sportovišť. Již dávno nestačí trávník včas posekat, ale je třeba mu věnovat daleko větší, takřka celoroční, péči. Místem, kde mohou zkušení specialisté s vhodnou technologií údržby poradit, je prodejní a servisní středisko akciové společnosti STROM Praha se sídlem v Praze – Horních Počernicích.

Počernické středisko zahájilo provoz v roce 2008 a jeho hlavní pracovní náplní byl od začátku prodej a servis zemědělské a komunální techniky. „Zhruba po čtyřech letech provozu se činnost střediska začala orientovat hlavně na zahradní, komunální a golfovou techniku a středisko se v tomto směru stalo postupem doby celorepublikovou výkladní skříní naší společnosti. Připravujeme zde mimo jiné předváděcí stroje a organizujeme prezentační akce pro celou Českou republiku, ať již jde o údržbu veřejné zeleně, nebo o sportovní trávníky. V posledních letech se totiž nevěnujeme pouze technice vhodné pro péči o golfová hřiště. V naší nabídce jsou stroje a technologie určené i pro další sportoviště. Naším cílem je vždy najít komplexní řešení a zájemci nedodat pouze jeden stroj, ale doporučit celou vhodnou technologii. Proto jsme i rozšířili sortiment, ve kterém se objevuje hodně zajímavých produktů,“ říká Vojtěch Sopoušek, vedoucí divize společnosti STROM Praha.

Služby pro obce i sportoviště

Rozšíření nabídky je nejen logickým důsledkem narůstajících požadavků uživatelů techniky, ale i dalších okolností. „Při péči o zelené plochy je třeba aktuálně řešit problém nedostatku vláhy, mění se i plochy sportovišť, kde je vyžadována vyšší kvalita. A udržovat se musí i hřiště s umělým povrchem. Takže možných variant k řešení je opravdu dost. Proto jsme náš tým rozšířili o dalšího specialistu operujícího v terénu. Dokáže poradit a zároveň i zajistit servis používané techniky,“ popisuje vedoucí počernického střediska a prodejce golfové, komunální a zahradní techniky Lukáš Hradecký.

„Když na sportovištích odstartuje sezóna, musejí mít vytížené plochy náležitou a včasnou péči. Důležité je i rychlé zabezpečení servisu včetně dodávek náhradních dílů. Značka John Deere, jejíž produkty jsou základem našeho sortimentu, je v tomto ohledu dlouhodobě na špičce. Díky flexibilitě centrálního skladu náhradních dílů v německém Bruchsalu jsme schopni zajistit dodávky potřebných součástek většinou do druhého dne. U větších zemědělských strojů již bývá běžná vzdálená diagnostika a je jen otázkou času, kdy s ní budeme pracovat i u komunální techniky. S její pomocí budeme o nebezpečí závady vědět dřív než uživatel a budeme moci včas reagovat,“ vysvětluje Vojtěch Sopoušek.

Více v časopisu Komunální technika 6/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down