20.06.2017 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Chytrým řešením pro města a obce je i vhodná technika

V letošním posledním dubnovém týdnu se na brněnském výstavišti konaly Stavební veletrhy Brno, veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Souběžně proběhl též veletrh URBIS, který se nově věnoval chytrým řešením pro města a obce.

„Nultý ročník URBIS Smart City potvrdil, že jde o široké a zajímavé téma s velkým inovačním potenciálem. Naší ambicí je, aby se stal stěžejní akcí pro chytrá řešení měst a obcí v Česku a na Slovensku,“ uvedl generální ředitel Veletrhy Brno a. s. Jiří Kuliš.

I přes nepřízeň počasí zhlédlo během prvních dnů nabídku 827 firem z 20 zemí světa na čisté výstavní ploše přes 19 630 m2 na 31 000 návštěvníků.

Návštěvníci veletrhu URBIS měli možnost se seznámit s chytrými řešeními pro města a obce, která zkvalitní život běžných obyvatel a zároveň vedou k optimalizaci využití zdrojů ve městech. Chytré detektory, které poskytují data o dopravě nebo obsazenosti parkoviště, mobilní rozhlas pro hromadnou komunikaci s občany přes mobil nebo chytré pouliční osvětlení, které měří exhalace nebo má integrovanou nabíječku elektromobilů či wi-fi jsou jen některými z exponátů, které se v rámci veletrhu představily. Nechyběly ani technologické možnosti pro chytrá města, ať už jde o využívání alternativních zdrojů energie v dopravě nebo veřejném osvětlení. Na venkovních plochách byla k vidění komunální technika a městský mobiliář.

Více v časopisu Komunální technika 6/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down