Český výrobce rozšiřuje nabídku

Novou techniku na údržbu komunikací připravil pro letošní sezónu český výrobce ABM Technology, známý pod dřívějším jménem AB Bohemia. Ke změně došlo zhruba před dvěma lety na základě rostoucích exportních aktivit a někdy i poměrně specifických požadavků některých zahraničních odběratelů.

Jinak je výroba již 24 let umístěna stále v obci Soběraz ve východních Čechách a kromě tradičního sortimentu nástaveb na malé komunální nosiče výrobce ABM Technology výrazně rozšířil i právě nabídku techniky pro opravy komunikací.

Velice oblíbenou se na českém trhu stala nástavba na opravu výtluků tryskovou metodou, která nese typové označení VSV. Jedná se o technologii, která umožňuje velice flexibilní a ekonomicky efektivní metodu oprav. ABM Technology vyrábí tyto nástavby ve velikostní kategorii zásobníků od jednoho do dvou metrů krychlových kameniva. K tomu je na nástavbě umístěna samozřejmě ekvivalentně odpovídající nádrž na emulzi.

Proti naší poslední návštěvě doznal obdobného posunu i výrobní program univerzálních nástaveb sypačů, které je možné v průběhu letní sezóny využít jako termonádoby na převoz a aplikaci horké obalované směsi. Kromě dalších velikostních variant zásobníku ABM Technology již dodává i nástavby s výhřevem prostřednictvím plynových hořáků. Za pomoci kvalitní izolace a volby tohoto způsobu ohřevu se čas na zpracování materiálu nadále prodlouží a docílí se lépe požadovaných technologických teplot. Komponenty, které se týkají využití na zimní údržbu, zásadnějších změn nedostály. Nadále je tak možno nástavby dodat kromě zadního i s mezinápravovým rozmetadlem. Standardním výhřevem zásobníku je naftové topení a ostatní obvyklé příslušenství.

Jako poslední ze strojů ABM Technology, které se týkají opravy povrchů komunikací, zmíníme zásobníky asfaltové emulze TAE. Tanky v Soběrazi vyrábějí jak mobilní, tak stacionární. Naložit se nechají na výměnné systémy podvozků, do korby nebo mohou mít samostatný podvalník. Také u této kategorie nástaveb je kromě velmi dobré izolace možné osadit plynový výhřev s cirkulací, a zajistit tak optimální technologické teploty až do úplného vyčerpání. Tyto stroje se vyrábějí většinou podle konkrétního zákaznického požadavku. Lze je tedy vždy přizpůsobit konkrétním podmínkám.*

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2017)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down