Český multifunkční nakladač

U již známého nakladače DAPPER v mnoha z vás vzbuzuje slovo „multifunkční“ patřičné obavy spojené s představou, že dokáže cokoliv, ale jen tak napůl, nebo spíše ne tak dokonale jako jednoúčelové stroje. Tyto obavy většinou pominou, pokud se vám podaří multifunkční nakladač DAPPER vyzkoušet a přesvědčit se na vlastní kůži, v čem je jeho kouzlo. Dnes se tyto stroje nabízejí s možností použití různých druhů přídavných zařízení, které hravě překračují hranici sta druhů. Obrovskou výhodou je celoroční použití, které se vztahuje právě k těmto nářadím.

Technické služby i jiné organizace dnes řeší otázku, jak nadchnout mladé lidi pro práci v těchto oblastech. Nabízí se možnost zajištění těchto prací vyspělou technologií, která nové zájemce osloví a budou se cítit spokojeně při obsluze svěřeného stroje.

Ve VOP CZ přišli na zajímavé řešení ovládání těchto strojů, které se dokážou srovnat s velkými jednoúčelovými stroji určenými pro údržbu komunikací či zeleně. Jde o proporcionální ovládání joystickem nejen samotného nakladače, ale také přídavných zařízení. Například u ramenové příkopové sekačky nesené v přední části nakladače má obsluha výborný přehled o upravovaném terénu a dokáže tak včas reagovat na překážky při sečení. U použití tohoto systému s čelní radlicí na odklízení sněhu a zadního sypače dokáže dávkovat posypový materiál díky snímání rychlostí pojezdu a automaticky přestává sypat v okamžiku, kdy je stroj bez pohybu. Tím ušetří mnoho posypového materiálu a prodlouží dojezd na větší vzdálenost chodníku při menší frekvenci doplňování.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *