Českému biatlonu slouží nový tahač

Logistická společnost DB Schenker ve spolupráci se svým smluvním dopravcem Pánek DOSP zajišťuje přesun české biatlonové reprezentace mezi jednotlivými zastávkami světového poháru. V letošním roce se do bílého kolotoče závodů zapojilo i vozidlo Renault Trucks T 480, který biatlonistům přepravuje návěs se servisním zázemím.

„Naše společnost se rozhodla pro obměnu tahače, který v uplynulých letech zajišťoval přepravu biatlonového návěsu. Hledali jsme spolehlivý vůz, který bude vykazovat příznivou spotřebu a poskytne vysokou úroveň vybavení z hlediska bezpečnostních prvků a pohodlí pro řidiče,“ říká ředitel DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Opět stejná značka

Renault Trucks T 480 je vybavený motorem DTI 13 a řadou technologií zajišťujících vyšší bezpečnost, jako je například asistent při rozjezdu do svahu, adaptivní tempomat, elektronická kontrola stability nebo tlaku v pneumatikách. Hliníkové komponenty přispívají k optimalizované hmotnosti vozu, a tím také k příznivější spotřebě paliva.

Kabina se pyšní maximální výbavou, ať už jde o kožená sedadla, navigační systém Roadpad, otočné sedadlo spolujezdce nebo televizi. Dvoučlenné posádce, která se za volantem tahače T 480 střídá, tak poskytuje potřebné pohodlí.

„Moje předchozí osobní pozitivní zkušenost s modelem Magnum nás přivedla ke značce Renault Trucks a modelu T 480, který zcela naplnil naše očekávání. Hojně využíváme ekonomické systémy jízdy a dosahujeme opravdu velmi dobré spotřeby, i když se pohybujeme v horských oblastech a navíc přejezdy mezi jednotlivými závody bývají krátké,“ dodává řidič Martin Žák.

Krátce o partnerech

DB Schenker je jedním z předních světových poskytovatelů integrovaných logistických řešení a globálních spedičních služeb. Zajišťuje mezinárodní výměnu zboží formou silniční, železniční, letecké a námořní přepravy ve 130 zemích světa.

Přesuny české biatlonové reprezentace na závody světového poháru zajišťuje DB Schenker již čtvrtým rokem. Sportovní logistice se věnuje i v rámci partnerství s běžeckým seriálem SkiTour včetně legendární Jizerské 50 nebo s projektem Běhej lesy.

Společnost Pánek DOSP působí na českém dopravním trhu téměř 30 let. Její vozový park čítá více než 140 aut od dodávek až po nákladní vozidla, která zabezpečují přepravu nejen po území České republiky, ale i celé Evropy. Hlavní specialitou je přeprava kusových zásilek a mezinárodní přeprava výměnných nástaveb.

Firma zajišťuje i speciální přepravu, například náhradních dílů na letadla – vše pro společnost DB Schenker, jejímž je firma Pánek DOSP mnoho let smluvním partnerem a která se jejím prostřednictvím současně stará o přepravu servisního návěsu české biatlonové reprezentace.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down