České elektrické stroje na výstavě Hobby 2023

Společnost Energy Adventure, s. r. o., představuje svou techniku na výstavě Hobby v Českých Budějovicích. Akce se koná od čtvrtka 11. do neděle 14. května 2022. Na ploše č. 212 budou k vidění elektrické tříkolky Advento MAXI, Advento, elektrický skútr 4G0 a dětské e-motorky PUSH.

Pro českého výrobce elektrických užitkových vozů a volnočasových vozítek jde o první veřejnou prezentaci v letošním roce.

„Zveme všechny příznivce zahradničení, farmaření, hobíky i profesionály na výstavu do Českých Budějovic. Představujeme kompletní produktové portfolio pracovních strojů a také dětské e-motorky. Zajímavostí je, že dětské stroje bude možné vyzkoušet a vyzkoušet na přilehlé testovací dráze,“ zve na výstavu Jan Berka, jednatel Energy Adventure, s. r. o.

Návštěvníkům se představí model Advento MAXI, spolehlivá, univerzální elektrická pracovní tříkolka nenáročná na údržbu. Celková nosnost stroje je 400 kg a na jedno nabití ujede 40 až 50 km. Maximální rychlost činí 24 km/h. Výkon motoru je 850 W a energii mu dodává 48V bezúdržbová baterie složená ze čtyř článků (každý o výkonu 12 V). Stroj je vhodný na zahrady, farmy, do vinic nebo vybraných výrobních a zemědělských areálů. Zákazníci si tříkolku chválí i pro její obratnost, díky čemuž nachází uplatnění i v uzavřených prostorách. Na přání je možné ji vybavit registrační značkou.

K vidění dále bude menší sourozenec Adventa MAXI, elektrická tříkolka Advento. Oba stroje se od sebe liší zejména v rozměrech, kdy Advento je o několik cm kratší a užší. Dalším rozdílem je design, zejména přední masky a světel. Advento nelze přihlásit na SPZ. Stroj je tedy vhodný zejména pro práce na soukromých pozemcích, ve stájích, průmyslových objektech apod.

Elektrický skútr 4GO je čtyřkolka poháněná elektrickým motorem 60 V 500 W. Výkon motoru dodává bezúdržbová 60V 20Ah VRLA-GEL baterie. Dojezd je až 40 km, maximální rychlost 25 km/h. Stroj uveze až 140 kg. Svou koncepcí a designem je vhodný do průmyslových objektů a prostor, kde se přepravují osoby na větší vzdálenost, ale také jako vozítko pro osoby se sníženou mobilitou. Skútr je vybavený úložným prostorem pod sedadlem. Na přání lze přidat košík situovaný za sedadlem.

Energy Adventure s.r.o. nabízí společně s pracovními elektrickými tříkolkami i volnočasové stroje. Na výstavě Hobby bude tuto kategorii reprezentovat dětské e- motorky PUSH, které si malí návštěvníci budou moci vyzkoušet a projet se na přilehlé testovací dráze.

O Energy Adventure, s. r. o.

Česká společnost působí na trhu od roku 2013. Zabývá se výrobou a prodejem elektrických tříkolek, čtyřkolek, vozíků, dětských kol a koloběžek. Stroje české značky nacházejí uplatnění v zemědělství, stavebnictví, komunálních službách, sadařství, zahradnictví, ve stájích apod.

Firma patří mezi přední výrobce a prodejce malých užitkových vozidel s elektrickým pohonem v Česku. V posledních dvou letech úspěšně expanduje do zahraničí. Vstoupila do evropských zemí jako je Dánsko, Litva, Maďarsko, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Slovensko a Švýcarsko.*

Foto archiv/Energy Adventure