21.05.2020 | 02:05

Česká značka a české stroje v celoevropském portfoliu uživatelů

Tento příspěvek vznikl v nelehké době, a tak nejprve dovolte, abychom vám všem popřáli, aby se vám všechny viry vyhnuly, abyste byli zdraví, abychom i my společně s vámi mohli čelit rizikovým faktorům, které okolnosti přinášejí.

Proč právě se společností Agrometall? „Jsme hrdi na to, že jsme česká firma s českým kapitálem, s vlastním vývojem, konstrukcí a výrobou strojů. Stroje vyrábíme a servisujeme již od roku 1993. Našimi zákazníky jsou všichni, kteří dbají o čistotu obcí, prostranství, komunikací i průmyslových areálů. V létě i zimě je možné zvládnout veškerou údržbu komunikací s naší technikou,“ uvedl vedoucí prodeje techniky Agrometall Vladimír Krčil.

Chystají se novinky a inovace

Také pro letošní sezónu připravuje společnost Agrometall některé novinky a inovace.

Na letní období je přichystán různorodý sortiment zametacích strojů. Jako nosiče lze použít traktory i stále se rozšiřující možnosti využití nakladačů a stavebních strojů, kde bude u zametačů uvedeno nové provedení závěsu. Při vývoji nových technických prvků konstruktéři spolupracují i s výrobci českých lehkých multifunkčních vozidel, které tak mohou být bez problémů osazeny nabízenými pracovními adaptéry.

Nový úklidový kartáč

Pro tuto sezónu směřuje hlavní vývoj k ukončení zkoušek funkčnosti rotačního úklidového kartáče. Chytré řešení ramene ovládané joystickem přes hydraulické válce umožňuje dosáhnout natáčení ve všech směrech. Tím je možné rychle a lépe nastavit tlak a úhel kartáče na čištěný podklad. Zametání podél obrubníků na chodníku a v rozích je tak mnohem snazší.  Ve spolupráci s dodavateli kartáčů probíhá testování rozdílných materiálů a jejich výpletů, stejně jako jejich uložení s cílem dosáhnout co nejjednoduššího systému výměn a úspory v nákladech pro uživatele.

Zimní údržba s novým sypačem

Na zimní období bude připraven do provozu nový sypač chemického či inertního materiálu, a to ve dvojím provedení s válcovým nebo diskovým rozhozem. Obě varianty lze agregovat jak s traktory, tak s manipulátory či nakladači.

Ve stávající řadě se chystá možnost bezdrátového ovládání s nastavitelnou regulací dávkovaného množství. Další vývoj směřuje k možnosti optimalizace dávky s cílem efektivního využití fyzikálních vlastností inertního nebo chemického materiálu a jejich úspor.

Pracovní adaptéry pro každého

Stroje z produkce společnosti Agrometall mohou být agregovány s nosiči z kategorie zahradní techniky s výkonem od 20 koní až po stroje zajišťující těžkou údržbu s výkonem nosiče až 200 koní.

Pro univerzální využití nosičů je vývoj směřován k nezávislému hydraulickému okruhu. „Vytváříme okruh pro funkci nezávislého hydraulického systému pomocí pohonu od mechanického vývodového hřídele nosiče napojením přes kardanový hřídel. Do budoucna stále více uvažujeme i o pohonu pomocí elektrické akumulátorové energie. Vývoj úložišť pro tuto energii jde skokově dopředu a předjímá budoucnost jejího využití. Například zametače mají velký valivý odpor, velké nároky na příkon, velké nároky na nárazový výkon. Je tedy poměrně dost otázek jak vyřešit provoz těchto zařízení v desítkách hodin a navíc v exteriérech,“ vysvětluje vedoucí konstrukce Ing. Vladimír Švadlenka.*