15.08.2019 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Červená a bílá nespoutaná síla

Stejnou barevnou kombinaci jako fotbaloví mistři republiky z klubu SK Slavia Praha ctí také traktory značek SAME (červená) a Lamborghini (bílá) spadající do koncernu SAME Deutz-Fahr (SDF) Group. O nových i zavedených strojích jsme hovořili s jednatelem dovozní společnosti Y-CZ Václavem Zámečníkem.

Jedná se o čtveřici modelových řad: SAME Solaris, žhavou novinku SAME Dorado Natural, SAME Dorado a SAME Explore.

Nejmenšími zástupci ze jmenované čtveřice a současně osvědčenými traktory ve službách měst a obcí jsou SAME Solaris. Na požadavky trhu zareagoval výrobce prostřednictvím tří motorizací o výkonech 37, 43 a 51 koní.

Čerstvou novinkou, která bude mít na našem trhu premiéru na Zemi živitelce v Českých Budějovicích (22.–27. 8. 2019), je traktor SAME Dorado Natural, který se vyrábí ve výkonovém rozmezí od 70 do 100 koní. Motory jsou koncernové tříválce FARMotion z produkce SDF Group. Spodní část pochází od Deutz-Fahru, vrchní od SAME. Jako celek spojují pohonné agregáty to nejlepší z obou značek. Výhodou je vedle optimálního výkonu významná úspora paliva.

Koncern SDF pamatuje i na obce a další klienty působící v horských oblastech a specializované provozy. Pro ně je určen „klasický“ traktor SAME Dorado. K dispozici jsou motorizace od 80 do 102 koní. Také zde jsou použity tří- a čtyřválcové pohonné agregáty FARMotion s technologií DOC bez filtru pevných částic a močoviny.

Poslední modelovou řadou je SAME Explorer se třemi velikostmi: LD (tříválec, výkony 80 a 90 k), MD (tříválec, 90 k, čtyřválec 100 a 110 k) a HD (čtyřválec 110 a 120 k) se zesílenými nápravami pro těžší práce například v zemědělství nebo lesním hospodářství.

"Shrnuto a podtrženo: hlavními argumenty ve prospěch uvedených traktorů jsou vysoké nosnosti, kompaktní rozměry a s nimi související značný výkon, absence filtrů pevných částic a nádrží na močovinu. K tomu přistupuje čtyřletá záruka pro obce a veškeré poprodejní služby i dodávky bohatého příslušenství na území celé České republiky. V náš prospěch hovoří především kladné uživatelské reference. Novinka Dorado Natural nabízí při kvalitě zpracování třeba také například elektronickou regulaci motoru, kdy si obsluha uloží do paměti pracovní otáčky. V tomto případě jsme schopni nabídnout cenu tohoto stroje zhruba na úrovni oblíbeného traktoru Zetor Major a dalších low-costových modelů,“ uzavírá Václav Zámečník.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2019)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down