Čerstvý vánek v komunálním prostoru

Po úspěchu na severoamerickém trhu je nyní řada inovativních strojů Bobcat pro obor komunální a zahradní techniky (GME, ground maintenance equipment) k dispozici také zákazníkům v Evropě, na Středním východě a v Africe (v regionu EMEA).

Gul Nalcaci, senior product manager pro GME, uvedla: „Cílem značky Bobcat je dostat se mezi tři nejlepší výrobce v Evropě. Abychom této ambiciózní mety dosáhli, uvádíme na trh stroje na údržbu veřejných a soukromých ploch. Nabídka zahrnuje kompaktní traktory, žací techniku s nulovým poloměrem otáčení a stroje pro úpravu trávníků, které doplní stávající pásové mininakladače a malé kloubové nakladače.

„Kompakty“ pro každou práci

Bobcat nabízí tři řady kompaktních traktorů – 1000, 2000 a 4000 – které zahrnují celkem devět nových modelů zkonstruovaných pro potřeby zákazníků v regionu EMEA. Liší se velikostí a výkonem motoru s možnostmi volby mezi mechanickou a hydrostatickou převodovkou a také mezi přístřeškem/ochranným rámem (ROPS) a kabinou.

Traktory Bobcat mohou mít přední, středové a zadní hydraulické přípojky a vývodové hřídele. Standardním vybavením všech typů čelních nakladačů je osvědčený systém Bob-Tach, který umožňuje snadné přepínání příslušenství pro různé práce. Přináší tak uživatelům větší hodnotu a všestrannost použití.

Pestrá nabídka sekaček

Po akvizici společnosti Bob-Cat Mowers představuje Bobcat v celém regionu EMEA bohaté portfolio robustní žací techniky, která patří ke špičce v oboru. Najdeme zde sekačky se sedící či stojící obsluhou i komerční ručně vedené stroje, které jsou konstruované tak, aby poskytovaly vynikající kvalitu sečení v co nejkratším čase.

Sekačky jsou určené profesionálům v péči o trávník i domácím uživatelům. Mají ve výbavě inovativní žací ústrojí různých velikostí a šířek záběru. Z bohaté nabídky techniky Bobcat s nulovým poloměrem otáčením si vybere každý provozovatel pro jakýkoli způsob použití.

Všestranné nakladače

Sortiment GME se značkou Bobcat zahrnuje také na trh nedávno uvedený pásový mininakladač MT100 a malé kloubové nakladače L23 a L28. Tyto stroje nahrazují tvrdou manuální práci a eliminují nutnost používání různých koleček, lopat a ručního nářadí pro činnosti všeho druhu.

Uvedené modely jsou také univerzálními nosiči pro širokou škálu kompatibilních příslušenství, což umožňuje maximalizovat produktivitu i bezpečnost při práci na pozemcích.

Péče o trávníky

Po akvizici společnosti Ryan Turf Equipment nabízí Bobcat v celém regionu EMEA také výkonná zařízení pro péči o trávníky. Rozšířené portfolio odolných komerčně vyráběných strojů s dlouhou životností zahrnuje provzdušňovače, vertikutátory, odplevelovače, sečky a slupovačky drnů.

„Všechny naše stroje pro údržbu pozemků jsou odolné a všestranné, poskytují vysokou produktivitu, vynikající komfort a maximální dobu provozuschopnosti. S rozsáhlým katalogem osvědčených příslušenství nabízíme řešení, která splní všechny požadavky v oblasti komunální a zahradní techniky. Uživatelé GME mohou využít výhod již fungující servisní a logistické sítě Bobcat, která pokrývá všechna místa regionu EMEA,“ dodává Gul Nalcaci.*

Foto archiv/Bobcat

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2023)