27.04.2020 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Čerstvá třešnička na řadě rypadel

Uvedením nového 40t modelu DX380LC-7 na trh dovršila společnost Doosan svou řadu 30-40t rypadel splňujících požadavky Stage V. Spolu s novým 30t typem DX300LC-7 Stage V a 36t modelem DX350LC-7 nabízí novinka DX380LC-7 kombinaci vysokého výkonu, provozních funkcí, nižší spotřeby paliva a spolehlivosti v této třídě.

Nová rypadla Stage V navazují na velmi úspěšnou konstrukci předchozích strojů Stage IV. Přinášejí značná vylepšení v pohodlí obsluhy, ovladatelnosti, produktivitě, provozuschopnosti a návratnosti investic se zaměřením na nízkou spotřebu paliva, vyšší výkon, robustnost a celkovou všestrannost.

Čtyři režimy výkonu

Novými 30–40tunovými stroji se společnost Doosan pokouší zajistit, aby produktivita a ochrana životního prostředí šly ruku v ruce. Model DX380LC-7 je poháněn dieselovým motorem Scania DC09 Stage V, který poskytuje výkon 240 kW při 1800 ot/min.

U všech tří strojů jsou nyní k dispozici čtyři režimy výkonu, které pomáhají zjednodušit obsluhu nových rypadel ve srovnání s komplexnějším výběrem osmi režimů výkonu a kombinací SPC u předchozí generace strojů. Obsluha může nastavit režim výkonu (P+, P, S nebo E) v jednosměrném i obousměrném pracovním režimu.

Doosan D-ECOPOWER

Technologie D-ECOPOWER je zaměřena na hydraulický systém a ukazuje na trvalou snahu společnosti Doosan dosáhnout ideálního řešení u všech procesů a komponentů používaných v nové generaci produktů s cílem maximalizovat energetické účinnosti paliva.

Pro zvýšení produktivity až o 26 % a snížení spotřeby paliva až o 12 % (v závislosti na zvoleném režimu) technologie D-ECOPOWER využívá elektronické tlakem řízené čerpadlo v hydraulickém systému s uzavřeným středem. Hlavní regulační ventil minimalizuje tlakové ztráty, zatímco elektrické tlakem řízené čerpadlo účinněji řídí a optimalizuje výkon motoru.

Systém D-ECOPOWER používá devět snímačů k detekci množství hydraulického oleje potřebného ke konkrétnímu úkolu. Přesně měří požadované množství oleje místo nepřetržitého vhánění fixního množství oleje do systému, čímž se zvyšuje účinnost systému.

Software se využívá k elektronické reprodukci všech výhod hydraulického systému s velmi malými ztrátami energie. Hydraulický systém a výkon motoru jsou plně optimalizovány a synchronizovány, což dále snižuje ztráty.

Vylepšená zpětná vazba prostřednictvím joysticku zajišťuje lepší ovládání stroje a menší únavu obsluhy. Zrychlení a zpomalení funkcí pracovní skupiny rypadla je plynulejší, což umožňuje plynulejší opakované otáčivé a výkopové pohyby.

Vyšší pohodlí a ovladatelnost

Nová kabina modelu DX350LC-7 kromě toho, že vyniká prostorností a ergonomií, posouvá pohodlí obsluhy a snadnost ovládání na vysokou úroveň. Vylepšená kabina je vybavena novým sedadlem a standardně nabízí více funkcí než jiné stroje na trhu. To zajišťuje vynikající ovladatelnost a vysokou přesnost při veškerých aplikacích.*

Zdroj: Doosan

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down