11.02.2013 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Celoroční pomocníci mnoha tváří

Společnost I-Tec Czech, s. r. o., je schopna svým zákazníkům dodat drobnou čistící techniku pro údržbu měst a obcí, konkrétně pěších zón, chodníků, veřejných prostranství a komunikací.

Je určena především pro čištění povrchů, které nejsou schopny odolat náporu náprav velkých a těžkých vozidel, a to například zámkové dlažby dimenzované pro chodce.
Mezi nejvhodnější vozidla pro tuto činnost patří Piaggio Porter se šířkou 1,45 m a celkovou hmotností 1,5 t nebo vůz Piaggio Maxxi 1,5 m, 2,2 t. Tyto nosiče jsou dostatečně lehké (zatížení na nápravu nepřesahuje 1,1 t) tak, aby neponičily povrch a současně tak úzké, že projedou i v nejužších prostorech pěších zón měst. Pro údržbu komunikací se používají i vozy Bonetti s konstrukční hmotností 3,5 nebo 5 t.
„Vozidla dodáváme s různými typy kartáčů. Nejčastěji používané jsou běžné odmetací nebo agresivní kartáče. Běžné se používají k čištění lehkých nánosů nečistot, agresivní pomáhají odstraňovat větší nečistoty, zbytky inertních materiálů po zimní údržbě nebo plevel,“ vysvětluje jednatel I-Tec Czech Jiří Vyvial a pokračuje: „Tyto kartáče je možné vybavit dvojím výpletem, a to ocelovým či polyuretanovým.. Měkčí výplety se používají například při odstraňování listí nebo běžných nečistot v letních měsících. Kartáče mohou být buď „suché“, nebo se skrápěcí lištou, abychom zamezili zvýšené prašnosti. Všechna tato zařízení jsou poháněna silovou hydraulikou.“
Vozidla lze také osadit nástavbou pro mytí chodníků a komunikací pomocí tlakové vody. Cisterny mohou mít podle typu a nosnosti vozidla, na kterém jsou umístěny, objem od 0,5 až 3 m3. Dalším důležitým využitím mycích vozidel je zalévání zeleně. K tomu je možné využít kropící rameno, které dosáhne do ozdobných košů květinové výsadby na sloupech veřejného osvětlení až do výše tří metrů.
K očistě znečištěných ploch nebo městského mobiliáře můžeme použít tlakovou pistoli. Při použití koncovky tzv. krtka jsme zase schopni pročistit i domovní přípojky do průměru pěti centimetrů. V letních měsících lze zase za použití mlžících trysek, které jsou na vozidlech upevněny vepředu i vzadu, zvlhčovat a ochlazovat komunikaci i ovzduší, a tím zpříjemňovat podmínky ve městech a obcích.
„Ceny vozidel se pohybují od 500 000 do dvou milionů korun. Vždy záleží na klientovi, jaké má nároky na parametry. Nejsilnějším argumentem pro pořízení těchto nosičů pro údržbu měst a obcí je široká modifikace nástaveb, díky nimž je možné využívat vozidlo po celý rok, dále přijatelné provozní náklady včetně nízké spotřeby pohonných hmot a maziv a laciná údržba a servis,“ uzavírá Jiří Vyvial.

Popisek:  Lehčí vozy Piaggio dosahují celkové hmotnosti 2,2 t

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down