19.04.2010 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Brněnské veletrhy byly letos rekordní

Obavy z celosvětové ekonomické krize se v Brně koncem letošního března naštěstí výrazně nepotvrdily. Komplex zemědělských a lesnických veletrhů se setkal s mimořádným zájmem veřejnosti a především odborníků. Během prvních čtyř dnů prošlo branami výstaviště 95 tisíc návštěvníků.

Podle průzkumu naprostá většina z nich mířila na trojlístek veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX, SILVA REGINA a Světovou výstavu vývoje myslivosti a lovectví, pro šest procent byla hlavním cílem návštěvy Mezinárodní výstava rybářských potřeb Rybaření.

 

I když prim hrála především zemědělská technika, ani ta komunální se rozhodně neztratila a k vidění jí bylo hodně. Vzhledem k tématu tohoto čísla se budeme tentokrát věnovat především strojům a zařízením na zpracování bioodpadu a biomasy. K dalším zajímavým technickým novinkám se vrátíme příště.

 

Brněnská zemědělská, chovatelská a lesnická přehlídka patří k největším svého druhu v Evropě. Letošní ročník zaplnila celé výstaviště včetně volných ploch, na kterých se prezentovala těžká technika, probíhaly praktické ukázky zpracování biomasy i atraktivní doprovodný program. Veletrhů TECHAGRO, ANIMAL VETEX a SILVA REGINA a Světové výstavy vývoje myslivosti a lovectví se zúčastnilo 713 vystavujících firem z 21 zemí, poprvé mezi nimi byly Argentina, Chorvatsko a Rumunsko. Obsazená výstavní plocha stejně jako před dvěma lety přesáhla 64 000 m2.

Navzdory obtížné ekonomické situaci veletrhy nesloužily pouze k prezentaci, ale řada firem přímo na místě uzavírala kontrakty. A nejednalo se pouze o tuzemské odběratele. Organizované zájezdy odborníků zamířily do Brna například z Bosny a Hercegoviny, Chorvatska, Maďarska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny.

Návštěvníci v průzkumu pozitivně hodnotili vysoký počet novinek. Téměř každá větší firma se v Brně prezentovala inovovanými stroji či technologiemi. Do soutěží o nejlepší exponáty veletrhu vystavovatelé přihlásili rekordní počet 76 novinek, dvanáct z nich získalo Grand Prix a dalším třem mezinárodní hodnotitelská komise udělila mimořádná uznání.

Velký zájem veřejnosti vzbudil zvýrazněný obor BIOMASA a jeho doprovodný program. Mezinárodní odborné prezentace na téma využití zemědělské i lesnické biomasy probíhaly tři dny paralelně ve dvou sálech. Velkou sledovanost mělo dvacet praktických ukázek drcení a štěpkování, do kterých se pokaždé zapojila technika devíti vystavujících firem.

 

Celý článek je uveřejněn v čísle 5/10 časopisu Komunální technika

Autor: Redakce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down