27.01.2018 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Biomasa jako součást agrárních veletrhů

Další ročník veletrhu obnovitelných zdrojů energie Biomasa se uskuteční od 8. do 12. dubna 2018 na brněnském výstavišti. Souběžně se budou konat mezinárodní lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina a mezinárodní veletrh zemědělské techniky Techagro.

Ročník 2018 dává větší prostor rostlinné výrobě, na živočišnou výrobu je zaměřen veletrh Animal Tech, který se na brněnském výstavišti koná v lichých letech. Pro akci Biomasa je souběh s lesnickým a zemědělským veletrhem tím nejlepším prostředím, protože představí energetické využití dřevní hmoty i odpadu ze zemědělské výroby právě lesníkům, zemědělcům a zástupcům měst a obcí.

Brněnské agrární a lesnické veletrhy dlouhodobě potvrzují svou pozici jedné z nejdůležitějších evropských akcí svého druhu v oblasti zemědělství, lesnictví a využití biomasy. Pravidelně se jich účastní kolem osmi stovek vystavovatelů a zavítá na ně přes sto tisíc návštěvníků. Dosavadní vývoj směřuje k tomu, že agrární a lesnické veletrhy Techagro, Silva Regina a Biomasa 2018 zcela naplní brněnské výstaviště. Veletrh Biomasa najdou návštěvníci v pavilonu Z a jeho okolí, v tomtéž pavilonu bude umístěn veletrh Silva Regina. V „Zetku“ a na přilehlých volných plochách budou proto umístěny expozice zaměřené především na zpracování a energetické využití dřevní hmoty. Jsou už přihlášeni vystavovatelé s technologiemi zaměřenými na využití odpadu z živočišné výroby nebo na kompostování.

Už nyní je možné si představit některé tradiční vystavovatele. Firma Dřevo-Produkt přichází s technologiemi pro zpracování dřevní hmoty. V její expozici najdeme například štípací stroje, kráticí pily, techniku pro manipulaci s poleny, drcení nebo odkorňování. V pavilonu Z se v několika expozicích představí kotle pro spalování biomasy – například značky Viadrus, Rojek, Atmos, Kovarson, Heizomat. Další vystavovatelé přicházejí s technologiemi pro výrobu agropelet. Tyto stroje na zpracování rostlinného odpadu a rychleobnovitelných přírodních zdrojů jsou určeny především pro zemědělce. Přihlášeni jsou také vystavovatelé s technologiemi pro bioplynové stanice, kompostování nebo štěpkování.

V doprovodném programu lze očekávat prezentaci aktuálních trendů ve využití biomasy. Stejně jako v uplynulých ročnících bude možné zajít na přednášky o využívání energie dřevní hmoty, kompostování nebo výrobě bioplynu.

S partnerskými organizacemi připravují Veletrhy Brno také program pro žáky osmých a devátých tříd základních škol, který je primárně zaměřen na propagaci zemědělství, ale pomůže také díky expozicím a programu veletrhu Biomasa seznámit mladou generaci s využitím biomasy, možnostmi získávat energii z lokálních zdrojů a zásadami cirkulární ekonomiky. V roce 2018 si připomeneme 100 let od vzniku samostatného Československa, což v souvislosti se zemědělstvím a lesnictvím, připomenou i brněnské agrární a lesnické veletrhy.

Tradičně jsou zvány na výstaviště také autobusové zájezdy, poslední den veletrhu budou mít členové organizovaných skupin vstup na výstaviště zdarma.*

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down