30.03.2016 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bílozelená flotila získala novou posilu

Problematiku odpadového hospodářství je třeba řešit s náležitým předstihem. Tato myšlenka zřejmě nejlépe vystihuje krédo pracovníků technických služeb v Českém Brodě. Aby bylo možné nakládání s odpady kvalitně zajistit, je třeba se vybavit profesionální technikou. A to se v Českém Brodě i díky vypsaným dotačním titulům v posledních letech daří.

Posledním přírůstkem, který vhodně doplnil dosud používanou svozovou techniku, je tříosý podvozek MAN se svozovou nástavbou Haller X2C s kapacitou 21 m3, která je navíc doplněna hydraulickou podávací rukou Palfinger PC 2700 B vhodnou pro vyprazdňování zvonů s tříděným sklem. Nástavba pracuje s vyklápěčem Zoeller 422 a je vybavena vážicím zařízením. Tato souprava bude využita nejen při svozu separovaného skla, ale i dalšího technického a tříděného odpadu i bioodpadu.

Slavnostní předání nového svozového vozidla, kontejnerů na sklo a nádob určených pro svoz bioodpadu proběhlo v areálu Technických služeb Český Brod a zúčastnili se jej místostarosta města Mgr. Pavel Janík a tajemník městského úřadu Ing. Aleš Kašpar. Přítomni byli také členové rady města, úředníci městského úřadu, zástupci dodavatele a další hosté.   

Úvodního slova se ujal ředitel příspěvkové organizace technické služby Český Brod Ing. Miroslav Kruliš. Jak zdůraznil, za deset let by mělo oficiálně skončit skládkování komunálního odpadu a s tím je třeba počítat. „Deset let uteče jako voda a my musíme být na nové podmínky připraveni. Proto mě velice těší, že se nám od roku 2011 podařilo získat již třetí dotaci. Můžeme tak využívat tři moderní svozové soupravy na směsný i tříděný odpad a to pokládám za úspěch. Dotaci jsme v roce 2015 získali v rámci operačního programu Životní prostředí z prostředků Státního fondu životního prostředí ČR a EU. Celkový projekt byl vyčíslen na částku 8 976 990 Kč včetně DPH, dotace byla ve výši 5 404 600 Kč. Jen nové tříosé vozidlo značky MAN se svozovou nástavbou stálo zhruba 4 300 000 Kč bez DPH. Ale je třeba si uvědomit, že tříděný odpad, při jehož svozu nová souprava výrazně pomůže, je surovinou, z které máme určitý pravidelný zisk. A díky tomu mohou občané města platit nižší poplatky za svoz odpadu.“*

Více v časopisu Komunální technika 3/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down