Bezpečná přeprava plynu na ostrovech

Dopravní společnost Trans Dóniz si před časem pořídila na španělském ostrově Tenerife čtyři nová nákladní vozidla Scania P 450 optimalizovaná pro přepravu plynových lahví v náročném terénu.

Vozy disponují nejnovější bezpečnostní výbavou potřebnou k přepravě hořlavin na Kanárských ostrovech, jako jsou protiblokovací brzdový systém, kontrola trakce a lapač jisker.

Bezpečná a rychlá distribuce

Firma přepravuje citlivý náklad z výrobního závodu poblíž Gibraltaru na Pyrenejském poloostrově až do svého skladu na Tenerife a potom dál do prodejních míst v rámci všech Kanárských ostrovů.

Vozový park společnosti Trans Dóniz se skládá ze 46 nákladních vozidel, z nichž 19 je značky Scania. Když se k tomu přidá 14 speciálně navržených plošinových návěsů, lze zajistit bezpečnou a rychlou kompletní distribuci bezpočtu 12,5kg plynových „bombonas“, které jsou v oběhu.

Distribuce butanu je pro místní domácnosti a podniky zásadní. Španělská domácnost běžně ročně spotřebuje 1,9 těchto typických oranžových plynových lahví, zatímco ostrované si v průměru zakoupí 3,1 lahví za rok. V roce 2019 navštívilo tento španělský ráj v Atlantiku více než 13 milionů turistů, což přispělo i k rozvoji trhu s plynovými lahvemi.

Dobré vztahy se cení

„Naši řidiči naloží speciální plošinové návěsy na trajekt v přístavu Cádiz na pobřeží Atlantiku. Po příjezdu trajektu je naše ostrovní posádka prostřednictvím tahačů Scania vyzvedne za účelem další distribuce. Někdy samozřejmě dochází k problémům s časovým harmonogramem,“ říká technik Alexis Dóniz Garcia.

Závislost na čtyřicetihodinové námořní přepravě je součástí života na ostrově. Občas ovšem také klade značné nároky na distribuční řetězec, protože pokud by loď nepřiplula podle plánu, mohlo by to mít za následek nepříjemný nedostatek energetických zásob. Většinou však trajekty dorazí včas a v přístavu již čeká skupina zručných řidičů s bezpečnými a efektivními kombinacemi tahačů a návěsů připravena dokončit tento úkol.*

„Jsme spokojeni s výkonem nákladních vozidel i dobrými vztahy, které máme s místním prodejcem Scania,“ uzavírá Alexis Dóniz Garcia.

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down