23.01.2018 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aukce: efektivní způsob prodeje techniky

Ne každý si může dovolit novou a moderní techniku s pravidelnou obnovou. Někdo se spokojí, nebo zkrátka spokojit musí, se staršími stroji, které odvedou požadovanou práci, a to za výrazně nižší peníz. Kde je ale hledat? Odpovědí jsou aukce.

Prodej již nepotřebné techniky a vozidel řeší minimálně jednou za čas každá společnost. Jak nejefektivněji prodat nepotřebný majetek za co nejvyšší ceny, vysvětluje jednatel aukční společnosti veacom.cz Ing. Jan Havel, MBA (foto).

Uveďte nejčastější chyby při prodeji vyřazené techniky a vozidel.

Zde bych uvedl tři nejčastější nedostatky, s nimiž se setkáváme v praxi a které snižují výši prodejní ceny. Základem úspěšného prodeje je oslovení co možná nejvyššího počtu potenciálních zájemců. Vyvěsit na internet jeden inzerát se třemi obrázky a rozeslat e-mail na několik partnerů z okolí pro dosažení nejlepší ceny nestačí. Další chybou je dlouhá prodleva mezi vyřazením techniky a jejím uvedením do prodeje. Vozidlo chátrá, propadá mu technická prohlídka a postupně ztrácí na hodnotě. Tento bod má souvislost i se třetím nedostatkem, což je příliš nadsazená představa o prodejní ceně. Pokud se stroj či vozidlo nedaří prodat řadu měsíců, je s prodejem více starostí a dosáhne se ještě ve finále nižší prodejní ceny.

 

Můžete popsat postup prodeje formou aukce? Jak dlouho celý proces trvá?

Aukční prodej techniky dokážeme zajistit zhruba během třiceti dnů. Pořídíme snímky, zdokumentujeme případné závady a před samotnou aukcí zajistíme inzerci na nejvýznamnějších tuzemských a mezinárodních portálech. Po aukci zasíláme prodávajícímu podklady k fakturaci a po zaplacení se vozidlo přepisuje na nové majitele. Prodávající jsou tak prodejem zatíženi minimálně a mohou se plně věnovat své hlavní činnosti.

 

Kdo vyřazená vozidla a techniku v aukcích nakupuje?

Za více než deset let působení na trhu evidujeme přes dvě tisícovky registrovaných tuzemských a zahraničních společností, které se pravidelně našich aukcí účastní. Jedná se především o profesionální obchodníky s vozidly a technikou, ale výjimkou nejsou ani koncoví uživatelé.*

 

 

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down