01.08.2011 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Asfalt to rád horké

Asfalt to rád horké, to ví i firma PEKASS a.s., která je již několik let oficiálním a výhradním zástupcem německé značky ATC v České republice. V ATC již před mnoha lety vyvinuli termokontejner, který udržuje asfaltový materiál pro opravy silnic v ideální teplotě, jeho pokládání je pak na vyšší kvalitativní úrovni a docíleno je i snížení nákladů. I v současnosti jsou tato zařízení stále etalonem mezi termokontejnery v celé Evropě.

ATC - tato tři písmena tvoří jméno podniku, který stojí za řešením pro opravy povrchů vozovek a zaplňování výtluků, které snižuje náklady na silniční údržbu. Název ATC je odvozen od slov Asphalt-Thermo-Container, která zaručují malou revoluci v přepravě a uchování kvality asfaltové balené směsi.

O spokojenosti a dobrých zkušenostech s těmito termokontejnery svědčí i jejich hojné nasazení v posledních letech na komunikacích po celé ČR. Díky široké nabídce velikostí zásobníků jsou u nás k vidění na mnoha rozličných typech nákladních podvozků a je tedy možné vyhovět každému přání.

 

Kvalitní směs po celý rok

Termokontejnery ATC jsou kompletně tepelně izolované a k tomu mají ještě k dispozici soustavu plynových hořáků pro ohřev asfaltové balené směsi v zásobníku, čímž zajišťují nejen kvalitní materiál před pokládkou při dopravě, ale také při déle trvajících opravách. Tento „inteligentní“ plynový ohřev se podle potřeby samočinně zapíná a vypíná a je hlídán termostatem pro úsporu energie.  Asfaltová směs tak zůstává po celý den tak horká a kvalitní, jako byla při plnění kontejneru na obalovně, či po celou noc v tzv. udržovací teplotě a zaručuje tím po celou dobu kvalitativně vysoce hodnotné pokládání asfaltové balené směsi.

Díky komfortnímu dávkování materiálu prostřednictvím šnekového dopravníku a otočného výhozového žlabu se asfaltový termokontejner ATC stará o to, že se až dosud nutné a časově náročné ruční práce spojené s rozdělováním směsi redukují na minimum. To umožňuje drastickou redukci dosud nutných mzdových nákladů díky odpovídajícím úsporám pracovní síly, popřípadě nyní i zvýšení denní výkonnosti.  Dopravní rychlost šnekového dopravníku lze plynule regulovat - od nízké rychlosti ručního pokládání až k zhruba 800 kg za minutu, což umožňuje jedním rázem zhotovovat například výplně cyklistických či pěších cest.

 

Kontejnery v mnoha variantách 

ATC vyrábí kontejnery nejrůznějších velikostí. Jsou k dispozici konstrukční velikosti o kapacitě zásobníku od 1 až do 20 tun. Kromě toho lze dostat na přání asfaltový kontejner v uspořádání jako jednokomorový nebo dvoukomorový systém, což je také specialitou tohoto německého výrobce.

Kontejnery lze přepravovat nejrůznějšími vozidly (nosiči). Pro nasazení na vozidlech s výměnnými rámy se nabízejí dva různé opěrné systémy pro odstavení prázdného nebo plného kontejneru. K použití na hákových kontejnerových nosičích se nabízejí nakládací lyžiny pro naložení a upevnění stroje. Velkou flexibilitu poskytuje také agregace na tandemový přívěs, a tím jeho zaměnitelnost za mnoha vozidly.

A co když se zima přihlásí o své slovo? Když skončí „asfaltová sezóna“, je možné asfaltový termokontejner pomocí několika pohybů ruky přestrojit na plnohodnotný sypač s nerezovým rozmetacím ústrojím, který je vhodný hlavně pro inertní posypové materiály.

K tomu potřebný kotoučový rozmetací systém je součástí rozsáhlého programu výbav, jež zahrnuje například i hydraulické kladivo atd…

 

Výhradním dodavatelem a zároveň servisní organizací pro asfaltové termokontejnery ATC je v ČR společnost PEKASS a.s. s pobočkami v Čechách i na Moravě.

 

Redakce

 

Celý článek je uveřejněn v čísle 7/11 časopisu Komunální technika.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down