14.06.2016 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aku nářadí zapadá do dlouhodobého konceptu

V polovině května dodala firma Nobur akciové společnosti Pražské služby první sadu aku nářadí značky Husqvarna. Křovinořezy, plotostřihy, foukače i pily dlouho nezahálely, jejich zkušební provoz začal prakticky okamžitě. Zajímalo nás, co pracovníky Pražských služeb vedlo k vyzkoušení nové technologie a v jakém rozsahu se chce firma v budoucnu věnovat péči o pražskou městskou zeleň.

Pražské služby nebývaly v minulosti firmou, která by péči o veřejnou zeleň zahrnovala mezi svoje priority. „Je pravdou, že jiných komunálních prací jsme měli a máme víc než dost. Proto jsme se v minulosti věnovali pouze sečení silniční zeleně a údržbě okolí komunikací. Nicméně městské části i další naši obchodní partneři začali vypisovat zakázky takzvaně na klíč zahrnující nejen letní a zimní úklid komunikací a další práce, ale právě i údržbu zeleně. Příkladem mohou být areály se skladovými halami, kde je vyžadována celoroční komplexní péče o přilehlé plochy. Donedávna jsme údržbu zeleně řešili subdodávkami, ale po zralé úvaze jsme si řekli, proč nezajišťovat veškeré požadované činnosti sami, když potřebné zázemí máme včetně pracovních sil. Navíc zorganizovat péči o zeleň se nám nezdálo technologicky náročné. Jen bylo třeba dovybavit strojový park potřebnou technikou,“ vysvětluje vedoucí provozně ekonomického odboru Pražských služeb Ing. František Hodan.

První dodávka, kterou zajistila firma Nobur, obsahovala sedm křovinořezů 536 Husqvarna LiRx Aku, dva plotostřihy 536 LiHD6DX Aku, čtyři foukače 536 LiB Aku, pily 536 Li XP 14 Aku a T536 Li XP 12 Aku, šestnáct klasických a pět zádových baterií, jedenáct nabíječek a další příslušenství.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down