27.09.2018 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aku nářadí má nesporné výhody

V posledních letech přibývá stále více příležitostí k seznámení s technikou na alternativní pohon. Využití takovýchto strojů a zařízení není, jak se zdá, pouze módním trendem. Mechanizace s alternativními druhy pohonu se uplatňuje i v komunálních službách a ve strojovém parku nejednoho zahradníka či arboristy najdeme určitě alespoň některé zástupce aku nářadí. Jedním z výrobců, kteří tyto produkty nabízí, je japonská značka ECHO. Na tuzemském trhu ji zastupuje společnost Motor Jikov Green a. s.

V nabídce značky ECHO zatím najdeme akumulátorový vyžínač, plotostřih, fukar a pilu. Všechny tyto produkty si mohl během letošního jara a léta vyzkoušet Petr Hejl z Tehova nedaleko Prahy, který se dlouhodobě zabývá servisem a okrajově i prodejem zahradní a komunální techniky.

„Jako servisní technik si pochopitelně více všímám detailů než běžný uživatel. Rukama mi při běžné údržbě a opravách projde hodně nejrůznějších typů nářadí, a tak mohu srovnávat. Aku nářadí značky ECHO jsem si zakoupil pro vlastní potřebu a vyzkoušel jej hlavně na svojí zahradě. Nicméně velký zájem o něj projevili i moji zákazníci, kterým poskytuji servisní služby. Někteří z nich si již aku nářadí též pořídili a řekl bych, že tato technologie má určitě budoucnost,“ říká úvodem Petr Hejl.

A v čem vidí největší přednosti této techniky? „Například mezi arboristy jsou velice oblíbené malé ruční akumulátorové pily. Práce s nimi je jednoznačně bezpečnější. Při práci v korunách stromů je třeba pilu mnohokrát startovat, což je u aku pohonu mnohem jednodušší. Důležitou roli hraje i příznivá hmotnost a rozměry. Velkým plusem je u aku nářadí určitě minimální potřeba servisních zásahů a díky systému pohonu se výrazně snižuje i riziko závad způsobené špatným namícháním paliva, absencí oleje a podobně. Pominu-li ekologické aspekty provozu, které jsou zřejmě každému jasné, je pro uživatele velkou výhodou i poskytovaná záruční lhůta až pět let a samozřejmě velký komfort obsluhy. Běžný uživatel si vystačí s jednou baterií, která je adaptabilní pro všechny čtyři typy nářadí a na soukromou zahradu postačí. Podle mých zkušeností je nářadí vhodné i pro menší firmy zabývající se údržbou zahrad. V komunálních službách se může samozřejmě uplatnit také, ale zřejmě pouze s využitím zádového akumulátoru s větší kapacitou.“*

Více v časopisu Komunální technika 9/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down