23.01.2020 | 08:01

Zametá kvalitně, rychle, bez použití vody a po celý rok

Zajímavou novinku zařadila do svého sortimentu koncem roku 2019 akciová společnost Garnea. Zametací zařízení Trombia je vhodné především pro agregaci s kolovými nakladači, které transformuje na celoročně využitelné zametací stroje.

V loňském roce na jaře rozšířila společnost Garnea svoji nabídku o stavební stroje Doosan. Kolová a pásová rypadla, kolové nakladače a dampry Doosan ovšem nemusejí nutně nacházet uplatnění pouze ve stavebnictví. Svoje místo najdou i v technických službách nebo zemědělských provozech. „Aby byla možnost využití těchto výkonných strojů co nejširší, hledali jsme v průběhu loňského roku další možné varianty a vhodné pracovní adaptéry. Zametací stroj Trombia nás zaujal, a tak jsme kontaktovali finského výrobce a během podzimu se dohodli na spolupráci. První stroje jsme úspěšně představili a v praxi otestovali na přelomu listopadu a prosince a musím říci, že vzbudily zasloužený zájem,“ říká produktový manažer společnosti Garnea Bc. Petr Matějka.

Čištění se skvělými výsledky

Výrobcem patentované technologie Trombia je finská společnost Snowek Oy sídlící v Kuopiu a zabývající se vývojem a výrobou pracovních adaptérů vhodných pro letní i zimní údržbu komunikací. V červnu 2017 bylo zametačům Trombia uděleno nejvyšší hodnocení se třemi hvězdičkami v globálně uznávané zkoušce výkonnosti zametačů a kontroly prachových částic PM10 organizace EuNited.

Stroj v běžných podmínkách funguje bez použití vody, v extrémních podmínkách se zvýšenou prašností může být Trombia cyklon podporován další funkcí Trombia Extra Dust Control.

Ta může být aktivována obsluhou nakladače přes dotykovou obrazovku. Funkce Extra Dust Control je založena na systému jemných trysek umístěných uvnitř násypky pro řízení nadměrného toku prachu uvnitř cyklonu, zatímco operace zametání probíhá vždy zcela bez použití vody.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2020.