19.05.2020 | 01:05

Výrobní program také pro komunální sektor

Značka VARI je více než padesát let synonymem malé zahradní mechanizace pro zahrádkáře, záhumenkáře či malé farmáře. Stavebnicový malotraktor (dnes „VARI GLOBAL“) s příslušenstvím pro obdělávání půdy a sekání trávy se stal legendou, která se i dnes těší veliké oblibě a nachází stále nové a nové uživatele.

V 21. století se výrobní program rozrostl o celou řádku strojů pro údržbu pozemků a zeleně, pro likvidaci přerostlé trávy, drcení a štěpkování větví, zametání, řezání a štípání dřeva a další práce. Díky šíři sortimentu, vysoké kvalitě, dlouhé životnosti a snadné ovladatelnosti v dnešní době VARI využívají nejen soukromníci, ale také velké množství technických služeb, obcí a profesionálů, kteří se zabývají údržbou zeleně a zpevněných ploch.

Vhodné doplňky větší techniky

Při své práci využijí především zametací kartáče CB-80, RKV-1000 a KV-100/Z, ocelový kartáč B-35 VEDEX pro odstraňování plevelů a mechu z dlažby a podél obrubníků, velký profesionální mulčovač F-700 HYDRO pro likvidaci trávy na užitkových pozemkách, či multifunkční nosič RAPTOR Hydro s příslušenstvím pro sekání, mulčování, zametání nebo úklid sněhu. Také již zmíněný malotraktor VARI GLOBAL s vyklápěcím návěsem patří mezi oblíbené povozy na malých obcích, kde slouží k převozu nejrůznějšího materiálu. Stroje VARI vhodně doplňují větší komunální techniku a nachází své uplatnění všude tam, kde se větší technika nevejde anebo kde není její použití efektivní.

Více v časopisu Komunální technika 5/2020.*