Vydařený den v barvě pomeranče

Začátkem září se roztočil kolotoč předváděcích dnů žací a komunální techniky Kubota. Pod názvem Orange days odstartovaly sérii přehlídek Dny zahradní a komunální techniky. Pak proběhla nebo se uskuteční další devítka akcí. Organizace se zhostila společnost K.B.T. Proftech ve spolupráci s prodejci.

„I když se konají velké celostátní výstavy strojů, je potřeba jít také za lidmi do regionů. Jako spojovací prvek šňůry předváděcích akcí jsme využili logo Kuboty a firemní oranžovou barvu. Orange days jsme ve spolupráci s regionálními zástupci zaměřili hlavně na sekání, ale nechyběly ani traktory. Některé stroje jsme převáželi v našem kamionu, zbytek dodali prodejci. Vždy bylo cílem nabídnout zájemcům ucelený průřez sortimentem. V době plánování termínů jsme nemohli tušit, jaké bude sucho, ale nakonec přece jen napršelo a tráva narostla tak, že se mohly konat praktické ukázky žací techniky. Určité obavy jsme měli z kolize termínů s komunálními volbami a jejich přípravou. Nepotvrdily se, ale naopak se ukazuje, že pokud mají odborníci o techniku zájem, přijedou,“ řekl nám na zastávce Orange days 25. září v prostorech jindřichohradeckého penzionu Dobré časy produktový manažer firmy K.B.T. PROFTECH pro komunální techniku Pavel Lorek.

„Jsme rádi, že jste si našli čas nás navštívit. Připravili jsme pro vás premiérovou přehlídku komunálních strojů značky Kubota, kterou od letošního roku v našem regionu zastupujeme. Kromě toho jsme přivezli žací stroj Ma.Tra, který prodáváme v celé České republice. V agregaci s traktory jsme přichystali ukázku přípojného nářadí pro údržbu zeleně, konkrétně příkopových vyžínacích ramen a mulčovače se sběrným košem. Veškeré stroje máte k dispozici k individuálnímu vyzkoušení,“ přivítal zhruba třicet účastníků „pomerančového dne“ v Jindřichově Hradci jednatel spolupořadatelské společnosti Malcom CZ Ing. Martin Hejlíček.*

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2018)