24.03.2015 | 01:03

V Heřmanově Městci nechyběly novinky

V polovině března uspořádala společnost Agrometall ve svém areálu v Novém Dvoře u Heřmanova Městce tradiční dny otevřených dveří. Ve venkovní výstavní expozici byla vystavena komunální, zahradní a zemědělská technika jednak z produkce pořádající firmy a objevila se také již tradičně nabídka techniky John Deere, Bednar FMT, Kverneland, Kuhn, Merlo a dalších.

Ani letošní dvoudenní představení techniky se neobešlo bez novinek. V sektoru zimní údržby komunikací byla uvedena do výroby odpružená sněhová radlice ORT – 2, která byla upravena pro agregaci s nákladními automobily. Její hlavní odhrnovací těleso je vyrobeno z plastu, čímž se snižuje zatížení na přední nápravu podvozku. Radlice budou vyráběny v pracovních záběrech 3; 3,2 a 3,6 m, použitelné jsou i v agregaci s traktory v tříbodovém závěsu.

Nová řada zametačů FK-M se bude vyrábět v pracovních záběrech 1250, 1550 a 1850 mm. Jde o čelně nesené stroje na tříbodovém závěsu nosiče nebo rychloupínací desce. Pohon je řešen vývodovým hřídelem traktoru s otáčkami 540, 1000, nebo 2000 ot/min, popřípadě hydromotorem s minimálním průtokem 30 l/min. Jako všechny dosud vyráběné zametače je i nový model řešen stavebnicovým systémem, kam lze připojit boční přimetací kartáč, sběrná vana, skrápění, nebo clona proti odlétávání nečistot. S vyklopenou vanou je možné boční odmetání sněhu.

„Náš vyráběný sortiment zůstává jinak stabilní a zahrnuje různé varianty zametačů, sněhových radlic a sypačů komunikací. Přesto bychom rádi nabídku ještě rozšířili. V letošním roce projde technickými zkouškami model sněhové frézy vlastní konstrukce. Nové výrobky bychom rádi co nejdříve uvedli na trh,“ řekl jednatel společnosti Agrometall Petr Bohuněk.*