Významné výročí si v letošním roce připomíná firma Bluetech s. r. o. Je tomu rovných padesát let od zahájení výroby pásových dopravníků v tehdejším státním podniku Strojní a traktorová stanice Pacov, jehož areál před více než dvaceti lety Bluetech převzal a na tradici výroby zmíněného sortimentu úspěšně navázal.
„Loni jsme vyrobili a dodali zákazníkům více než šest kilometrů pásových dopravníků. Převažuje s 90 procenty export, především do zemí Evropské unie. Většina produkce je určena do odpadového hospodářství, ale naše výrobky nachází uplatnění i v zemědělství, v posklizňových linkách na ovoce a zeleninu i v automobilovém průmyslu. Vyrábíme výhradně na zakázku a každý produkt má již od počátku svého majitele. Z našich vážených klientů z komunální sféry zmíním například město Jeseník, které si, ještě v tehdejším Československu, od nás zakoupilo vůbec první kompletní třídicí linku na separovaný odpad. Nedávno si odtamtud objednali již třetí linku, což nás velmi těší, zavazuje a současně utvrzuje v tom, že jeden z hlavních základních kamenů firmy je tradice spojená s kvalitou za rozumnou cenu,“ řekl nám úvodem ředitel společnosti Bluetech Jan Kamír.
Návštěvníkovi areálu firmy Bluetech kromě čistoty, pořádku a moderních výrobních technologií neuniknou ani užitkové elektromobily E-Z-GO, jichž se po areálu dnes prohání šest.
„Rád fotografuji a jezdím pořizovat snímky i na golfové turnaje. Právě tam jsem se poprvé seznámil s těmito elektrickými užitkovými vozítky. Hned se mi zalíbila. První kus jsme si pořídili asi před třemi lety a dodnes slouží ve skladu materiálu pro rozvoz po areálu,“ vysvětlil Jan Kamír a navázal:
„Důvodů ve prospěch této techniky bylo víc. Například rychlost oproti chůzi, která u vozítka dosahuje až 25 kilometrů za hodinu. K tomu přistupuje jednoduchá obsluha, kterou zvládne každý, tichý a bezemisní provoz. Velmi důležitá a praktická je i sklápěcí korba o vnitřních rozměrech 1050 x 800 milimetrů a s nosností do 180 kilogramů. Díky absenci dveří se do vozítek rychle a pohodlně nasedá, a to i osobám vyššího vzrůstu. Podle mě odpovídá i poměr ceny k užitkové hodnotě, protože se každé z nich vešlo do 100 000 korun.“
*
Více v Komunální technice 6/2016